[]

Bedelli Sevk belgemde üniversite terk görünüyorum ve adresim de eski...

1- E-devletten sevk belgemi almak için giriş yaptım ve formları doldurup ilerlerken ev adresimin "MSB kayıtlarına göre" 1 yıl önce taşındığımız evin adresini gösterdiğini gördüm. Aynı ekranda en üstte bir uyarı kutusu vardı: "Eğer şu an ikamet ettiğiniz adres sistemde görünenden farklıysa en yakın askerlik şubesine başvurunuz" gibi bir şey diyordu. Bundan 1 ay önce (tamam biraz geciktirmiş olabilirim) nüfus dairesine gidip yeni adresimizi de onaylatmıştım. Yani e-devlet'te adres bilgilerimde yeni adres görünüyor, NVİ kayıtlarında bilgilerim güncel. Fakat bedelli için başvuru yaparken kullandığım adres sanırım eskisiydi. Otomatik düşmüş herhalde. Adresin doğru olmaması sorun çıkarır mı?

2- Haziran ayında üniversiteden mezun oldum. "Neden üniversite terk görünüyorum?" demiyorum ama teslim olacağım birlikte sorun çıkarır mı bu durum? Beni ezerler mi döverler mi?

Ben şimdi bunları sebep gösterip askerlik şubesine tekrar gidip "gardaşım bu mezuniyet belgem, bu da e-devletten çıktı aldığım NVİ numaralı barkodlu güncel adresimi gösterir belge" deyip "Doğru bilgilerin yer aldığı belgemi verin bana." desem döverler mi beni? belgemi aldığım adam ben dün adresten bahsedince "önemli değil o, belgeni al ve siktir git" edasıyla cevap verdi çünkü.

 
Ben de aynı durumdaydım, düzelttirmedim, hiçbir sıkıntı yaşamadım.


  • plutongezegendegilmi  (11.09.19 13:09:44) 
kimse bakmaz bile ona takma kafaya.


  • hadsafhada  (11.09.19 13:23:49) 
gidip düzelteceksen düzelt. kimse bir şey demez. düzeltmeden gidersen de bir şey olmaz. o belgeleri topluyorlar, bir daha ne görüyorsun ne muhabbeti açılıyor. o kadar sallamıyorlar, rahat ol.

en fazla tekrar form/künye dolmurma maksadıyla meslek, eğitim durumu, adres gibi şeyler sorabilirer. doğrusunu söylersin yazarlar. kimse de sevk belgesiyle çelişiyor falan da demez. bakmazlar bile.
  • Neill  (11.09.19 13:37:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.