[]

Sperm örneği vermek hakkında.. (Spermiogram)

merhaba. varikosel teşhisi sebebiyle spermiogram testi yaptırmam istendi. bilgi amaçlı biraz araştırmalar yaptığımda, sperm örneği vermek için yapılacak mastürbasyon esnasında herhangi bir "kayganlaştırıcı madde" kullanılmaması gerektiğine dair uyarılar gördüm. sonuç üzerinde yanıltıcı tesirler yapabiliyormuş.

yalnız bu detay beni bayağı germiş durumda. zira herhangi bir kayganlaştırıcı yardımı olmadan, öyle kuru kuru bir şekilde yeterli uyarılma seviyelerine ulaşamayacağımı ve o işlemi neticelendiremeyeceğimi biliyorum. çünkü kendimi, vücudumu tanıyorum. böyle bir alışkanlığım hiç yok yani.

benim gibi olduğu için sperm örneğini kayganlaştırıcı madde kullanarak veren var mı? varsa test sonuçlarında olumsuz bir durum oldu mu?

 
çok geriliyorsan, kız arkadaşın sana yardımcı olabilir tahlil odasında. bir şey demezler.


  • ada meltemi  (11.09.19 12:23:31) 
kayganlaştırıcı madde kullanamayacağınız gibi tükürük ile de yapamazsınız.

kuru kuru yapacaksınız ve verdiğiniz tahlile sperm harici başka bir madde karışmayacak.

evde birkaç kere deneyin. unutmayın tahlilden önceki 3-4 gün herhangi bir şekilde cinsel ilişki ya da mastürbasyon yapmamış olmanız gerekli.
  • eeb  (11.09.19 12:32:23) 
@ada meltemi, kendimin yapması veya bir başkasının yardımı fark etmiyor maalesef. kuru kuru olunca hiçbir şey hissedemiyorum. tam bir hissizlik hali, sıfır his.


  • norules  (11.09.19 12:36:34) 
deepthroat blowjob yaptırmadığın sürece bir şey olmaz o kadar, doktor hafif nemli olabilir sıkıntı yok demişti.


  • ada meltemi  (11.09.19 12:46:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.