[]

astigmatizm

2-3 sene onceye kadar uzaktan yakindan cok iyi goruyordum ama artik uzaktaki ufak yazilari biraz bulanik goruyorum. goz doktoruna gittim astigmatizm var gozluk lazim, disarida takip takmayacagina kendin karar verirsin is yerinde kullan dedi. dun gozluk takmaya basladim yalniz disarida ufak yazilari gozluksuz daha iyi goruyorum normal midir bu? iste ekrana bakarken gozluklerle daha rahat yalniz yakin kullanim disinda sanirim gozluksuz daha rahat gibi. acaba yanlis mi olctu gozleri yoksa normali bu mudur bu isin?
 
Astigmatınız varsa gözlüksüz rahat etmeniz imkansız. Ben gözlüğü taktığımda dünyalar benim oluyor sanki. Belki yanlış ölçüm yapılmıştır. Uzagı netleştirmesi lazımdı.


  • nick konusunda kararsizim  (11.09.19 10:21:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.