Workshop alanı açacağım ?

Merhaba
Herkes bir Workshop tutturdu gidiyor. Bende çeşitli aktiviteler barındıran workshoplar yapabileceğim bir mekan açmak istiyorum. Bir şahıs firması kuracağım. Tabi gelen insanlara fatura kesmeliyim. Nasıl bir fatura kesiliyor bilen var mı ? Bu işi yasal olarak yapmak istiyorum ? Aranızda bu işten anlayan varsa yönlendirirse çok sevinirim. Bir muhasebecim var ancak biraz eski kafa pek anlamıyor gibi yardımcı olabilirseniz sevinirim ? Teşekkür ederim

öncelikle muhasebeciyi değiştirin, her durumda ihtiyaç olacak. nasıl fatura keseceksiniz? hizmet bedeli + %18 kdv ile fatura keseceksiniz. soru biraz ketum kalmış. tam aklınızdakini sorarsanız daha sağlıklı cevaplar verilebilir aslında

  • cemiyetinünlüsiması  (11.09.19 00:07:47)
Merhaba tekrar muhasebecim etkinlik olarak yazarız faturaya diyor ama pek kafama yatmadı. Atölyeler olacak mekanda seramik saksı boyama makrome gibi 2-3 saatlik insanlar hem eğlensin hemde ortaya birşeyler çıkarsın istiyorum. Aslında bu işi ufak ufak yapıyorum ama biraz daha büyütme aşamasındayım. Mekan hazır herşey şuan hızla ilerliyor. Dediğiniz gibi muhasebecimi değiştireceğim sanırım. Hizmet bedeli + sanatsal malzemelerin bedeli gibi yazsam yasal bir fatura olmuş olur mu ? Çok teşekkür ederim

  • gramofon  (11.09.19 00:32:37)
fatura kaleminde ne yazdığı çok çok önemli değil, yani şöyle önemli değil eğer araba lastiği satıp hizmet bedel faturası düzenlerseniz bu sıkıntıdır ama bir etkinlik için organizasyon,etkinlik,hizmet bedeli faturası keserseniz bir problem olmaz. sanatsal malzemeler faturası düzenlemek için müşteriye sanatsal bir malzeme satmış olmanız gerekir hatta o malzemeleri kalem kalem yazmakta gerekir (boya, fırça, şovalye, silgi vs.) gibi çünkü size fatura eden firma da bu şekilde fatura edecektir muhtemelen. çok derin telaşlanacak bir durum yok :)

  • cemiyetinünlüsiması  (11.09.19 00:45:03)
Çok teşekkür ederim o zaman seramik kupa boyama etkinliği bedeli yazsam yada makrome yapımı etkinliği gibi en doğrusu olur değil mi ? Teşekkürler tekrar

  • gramofon  (11.09.19 01:09:06)
elbette olur hiç problem olmaz, siz faturalara istinaden oluşan verginizi düzenli ödediğiniz sürece yüce devletimiz size bir sorun çıkartmaz..

  • cemiyetinünlüsiması  (11.09.19 02:25:06)