[]

Dolandırıldım

Bugün hayatımda ilk kez dolandırıldım.
Kyk bursu alıyorum.
Geçen sene avans hesap açtırmıştım avans hesap açtırınca bir daha nakit çekemiyorsun k.kart gibi kullanabiliyorsun nakit parayı.
İste ben ona çözüm bulmuştum gidip kuyumcuya komisyon karşılığında hesaptan para ç
çektirip nakit para alıyordum neyse geçen ay bunun başka yolu var mı diye yaptığım araştırmada Kredi kartla bitcoin alınabileceğini öğrendim.
Cex.io adlı siteden Btc alıp nakite çevirdim bu ay yatan paramı da o şekilde nakite çevirecektim ki 1 saat uğraşmama rağmen türlü hatalar verdi site.
Bende youtube'dan başka siteden kk ile alınıyormu diye araştırdığımda "Bayebit" adlı Türk sitesinden bu şekilde alım yapılabileceğini öğrendim.Normalde Türk sitelere pek güvenmem.
Ama Eksisözlükte de bu site hakkında pek çok entry girildigini gorunce burdan almaya karar verdim.Üye olup kart bilgilerimi girdim.
200 tllik btc alıp 14 tlde komisyon ödeyecektim.
Ancak gelen mesajda 234 tl yazıyordu neyse deyip girdim sifreyi sonra Btctürkde ki hesabıma baktım btcyi göndermemişlerdi.
Ekşi sözlüğe tekrar baktığımda son girilrn 3-5 entryde sitenin hacklendiğini öğrendim.Yani burs param şu an dolandırıcıların elinde.
Bu konu hakkında bana yasal dayanaklarım hakkında bilgi verecek olan var mı?
Gerćekten çokk zor durumdayım öğrenci olduğum için o parayla ayın 24'üne kadar idare etmem gerekiyordu.
Ne yapacağımı bilmiyorum ve de son olarak gelen mesaj şu sekildeydi Btc adresimin bir kısmini silerek buraya kopyalıyorum.
(Olayın şokunu hala atlatamadığımdan cümlelerim manttıksız olmus olabilir kusura bakmayın)

112939 SMS DOGRULAMA SIFRENIZ ILE BELIRTMIS OLDUGUNUZ 38CZz99bgMSsnrV7Eii CUZDAN ADRESINE 0,00285100 BTC ALIM ISLEMINE DEVAM EDEBILIRSINIZ. B141

 
Yanlış bilmiyorsam 3D secure şifresi ile yapılan işlemlerde itiraz edilemiyor. Böyle bir bilgi var ben de ama tam emin de değilim.

Bankayı arayın durumu belirtin.
  • kablelvuku  (10.09.19 16:42:37) 
Evet 3Dsecure'yle ödedim.
Bankayı aramadım cunku kontörüm yok kimseye de söyleyemem bu durumu.
Mobil uygulamadan mesaj yazıyorum onun yerine.
Birde gelen asıl mesaj şu.

Kartinizla MOKA ODEME KURULUSU isyerinden 10.09.2019 15:03 tarihli 213.50 TL harcamaniz icin sifreniz: 537417 Lutfen kimseyle paylasmayin. B002
  • Tamario  (10.09.19 16:52:08) 
Ters İbraz dilekçesi ile geri alma potansiyeli gayet yüksek çünkü karşılığında mal veya hizmet alamamış durumdasınız.

İşlem çok yeni olduğu için bir şekilde banka ile iletişime geçin, kartınızla da kontör yükleyebilirsiniz içinde para varsa.

Parayı çekememenizin sebebi ise sürekli ekside dolaşmanız aslında.
  • atom karincanin torunu  (10.09.19 16:53:53) 
Şubeye gidip itiraz edin. Hizmet alamadım iade istiyorum diye. Kredi kartı olduğu için havale ile ödemeden daha kolay iadesi


  • efruz  (10.09.19 19:36:05) 
itiraz ediceksiniz. 120 iş günü içinde sonuçlanacak işleminiz.


  • spirit crusher  (10.09.19 20:15:12 ~ 20:15:29) 
Banka bunu geri odemez, bankanin zafiyeti kaynakli giden bir para degil.


  • pofudukayi  (10.09.19 23:01:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.