Oğluma ahşap Minecraft sandığı yapıcam ama nasıl?

Mutlaka marangozluktan anlayan birileri vardır.

4 yaşındaki oğlum Minecraft oyununu çok seviyor.
Ona tahtadan bir Minecraft sandığı yapmak istiyorum.

Minecraft sandığı tam olarak şu:
static.turbosquid.com

Bunu bire bir yapmak istiyorum. Evladiyelik, sağlam bir şey olsun istiyorum. 50 cm x 50 cm bence yeterli büyüklük.

SORULARIM:

1 - Tahtaları nereden alabilirim?

2 - Ne tür tahta almam uygun olur?

3 - Verniklemeli miyim?

4 - Ne ile ve nasıl boyayabilirim?

5 - Sizce bu işin bana maliyeti ne olur?

Teşekkürler.

  • kablelvuku  (10.09.19 15:04:31)
1- Bölgenize yakın keresteci mutlaka vardır, en kötü yapı marketler.

2- silinmiş kereste alabilirsiniz, ama birleştirmesi tamamlaması zor olur. En güzeli masif panel.

3- mutlaka, renkli veya şeffaf cilalamak hem ağacın ömrünü uzatır hem de güzelleştirir.

4- Rulo da olur fırça da olur, önce ahşap koruyucu sonra dolgu vernik sonra da mat vernik atabilirsiniz.

5- Çok göreceli, küçük bir sandık için de olsa malzeme ve boya alacaksınız.
  • John Bloor  (10.09.19 15:11:01)