[]

Canon, Nikon vb Wifi İle Kullanım

Wifi ile özellikle windowsa bağlanabilen ve çekilen fotoğrafı anında windows üzerinde bir klasöre atabilen profesyonel bir kamera arıyorum.
Piyasade wifi özellikli bir çok kamera var, ancak bir modeli bizzat denedim (canon eos 750D) diğerlerinin de dökümanlarını okudum şöyle bir sorun var: wifi ile bağlantı yapıldığında (pc veya mobil cihaza) kamera üzerindeki kontroller ve denklanşör devre dışı kalıyor, kamera "kontrolü bağlı cihaz üzerinden yapınız" yazıp ekranı bile kapatıyor.
Sonuç olarak daha önce kullanıp emin olduğunuz:
1- Wifi ile windows pc ye bağlanabilen (bazı modeller sadece mobil cihaz destekliyor. ama 2. maddeyi sağlıyorsa düşünebilirim. [airnef diye bir progam ile yine de pc'ye bağlanabiliyor resmi olmayan bir yöntem ile])
2- Wifi ile bir cihaza bağlanıldığında kamerayı üzerindeki tuşlar ile kullanmaya devam edebileceğimiz ve çekilen fotoğrafı anında bağlı cihaza gönderilebilen kamera var mıdır ?

Teşekkürler.

 
Canon 80D’yi araştır. Şahsen telefonuma(iphone) hem foto/video aktarabiliyorum hem de çekim yapabiliyorum. Makinenin kendi wifi’si var zaten.


  • silah taciri  (10.09.19 14:04:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.