[]

ilişkiler

neden bazı insanların hep ilişkisi olurken bazılarının hiç olmaz? ilişkiye yatkınlık diye bir şey mi var?
(tip, para, karakter olarak aralarında pek fark olmayan kişilerden bahsediyorum) 
güzel soru. haklılık payın var.

ama ben kendim için sebepleri biliyorum;

- mantıksız bir kişiye (veya ilişkiye) gelemiyorum.
- dengesiz, sürekli kavga eden birisi değilim. dengesiz insanlarla ilişki kuramıyorum.
- piç değilim, insanları idare eden bir tip de değilim. çoğu ilişki idare ederekten sürüyor, fakat ben sürdürmüyorum
  • Dimitry  (10.09.19 11:06:07) 
Girişken, istekli değiller. Ya da tip yok. Genel sebep bu.


  • tinky winky  (10.09.19 11:22:30) 
Bunu ben de merak ediyorum. Uzun süre sevgilisi olmamış insanlar bende hep şaşkınlık yaratıyor.


  • ruhen hastayim ben  (10.09.19 11:47:06) 
Çevremde hiç sevgilisi olmamış insanlar var. Üstelik yaşları da 30'larında. Hepsinin de ortak yanı zeki, aklı başında, oturmasını kalkmasını bilen insanlar olması. Tip de var. Bu noktada bulduğumuz tek açıklama ortamlarının olmaması ya da cidden kısmetsizlik:)


  • Çağa ayak uyduramayan  (10.09.19 12:30:07) 
bilinçaltlarında ilişki yaşamakla, bağlanmakla alakalı sıkıntıları olabilir. Bunlar ıssız adam/kadınvari tek gecelik-cinselliğe dayalı ilişkiler(!) yaşayabilirler ya da duruma göre hiç ilişki kurmamayı da seçebilirler.

Geri kalan her şey bahane. Ortam dediğin şey nedir, insanların tanışabileceği sonsuz sayıda olanak var. tipse; herkesin bir alıcısı var. çevrenize bakın her sevgilisi olan kadın-erkek dünya güzeli mi; bilakis çoğu ortalama tipler. ayrıca kimler kimlerle birlikte. bahsettiğim gömlek değiştirir gibi adına sevgili dedikleri kişileri değiştirmek değil bu arada.

kısmetsizliği ancak insanlar yaratıyordur.

istediklerini zannediyorlar ama aslında bilinçaltlarında istemiyorlar. onları engelleyen bir inanç var. sevgilim olsun istiyorum ama olmuyor diyenler için başka bir seçenek görmüyorum.
  • lavie  (10.09.19 12:38:31) 
ihtiyac duymak ya da duymak
bilmek ya da bilmemek
bu iki kavram tani ile bence bu tur sorulara cevap vermek mumkun.

twitter.com
yani bir grup su videoda eriyip biterken huzur bulurken bir gruo hicbir sey anlamayip normal bir hareketmis gibi algiliyor. ya bilmiyor yasamamis ya da ihtiyac duymuyor.
  • turbo sadık  (11.09.19 13:37:16) 
şans faktörü de var.

kimisi otobüste merhaba diyor, sevgili oluyor.
kimisi çöllere düşüyor, insan yerine konmuyor.
  • tabudeviren  (11.09.19 13:42:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.