[]

MR raporunun türkçe tercümesi

Kasık için çektirdiğim MR’ın raporunda şu sonuçlar yazıyor, biri tercüme edebilir mi acaba?

Sağ iliopsaps tendinit ile uyumlu hafif sinyal değişikliği izlenmektedir.

Sağda büyük trolanterik bursit mevcuttur.

Sağ femur baş-boyun bileşkesi anterolateralinde milimetrik herniation pit izlenmektedir.


Nasıl oldu? Spor yaparken hayvan gibi bisiklete ve plankinge yüklendim. Sonrasında kasıkta ağrı başladı.

Şimdiden teşekkürler

 
''Sağ iliopsaps tendinit ile uyumlu hafif sinyal değişikliği izlenmektedir.

Sağda büyük trolanterik bursit mevcuttur.''

şu ikisi önemli, ötekisi anlamsız birşey.


kalça çevresindeki tendonda zorlamaya bağlı ödem ve inflamasyon(bir nevi mikropsuz iltihap denilebilir) gelişmiş. inflmasyonu azaltıcı ağrı kesiciler ve istirahat gerekir. ortopedi ya da fizik tedaviye görünmekte yarar var.
  • alicandan  (09.09.19 22:42:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.