[]

bitcoin gizlilik hk

Diyelim btcturkten bitcoin aldim ve ordaki bitcoin cuzdanindan A adresine para gonderdim. btcturk benim gercek kimligimi bildigi icin cuzdan adresimle benim kimligimi eslestirecek ve transferler blockchainde de gorundugu icin benim transfer anonim olmayacak ben bunun olmasini istemiyorum. Nasil tamamen anonim hale getirebilirim transferleri?

btcturk'ten aldigim bitcoin'i binance gibi yabanci bir borsaya aktarip ordan monero alip bunu da atiyorum bittrex teki monero cuzdanina aktarip orda bitcoine cevirip A adresine gondersem transfer tamamen takip edilemez hale gelir mi? Ya da daha mantikli bir yol var midir?

Sacma bir sey yazdiysam kusura bakmayin henuz bu teknolojiye tam hakim degilim.

 
bitcoin takip edilemez bir sistem değil. Hatta tüm transferlerin kayıt edildiği bir sistem. Ancak takip edilemezlik ile anonimlik bir değil. Tüm hesaplarını anonim olarak açarsan bu hesabın kime ait oldugu bilinmezse takip edilemez olursun.

Ha günün sonunda bi borsadan o bitcoini bozdurdugunda hesap numaranı verip parayı alacaksan o anonimliğin de önemi kalmıyor.
  • ayin yazari  (09.09.19 17:22:46) 
1- x (siz) alım yaptınız, sizin aldığınız btcturk tarafından izlendi.

2- x >>> b (binance) bu transferin sizden geldiği izlendi. btcturk kimliğinizi biliyor.

3- b >>> m monero aldınız. binance kimliğinizi biliyor. btcturk artık btc'yi ne yaptığınızı bilmiyor.

4- m >>> y (bittrex) transfer ettiniz. binance ve bittrex kimliğinizi biliyor. btcturk bir şey bilmiyor.

5- y >>> f (bittrex) bitcoin aldınız. bittrex kimliğinizi biliyor.

6- f >>> a btc transferi yaptınız a hesabına. bittrex kimliğinizi biliyor.


eğer en başından ucuna kadar takip edilmekten bahsediyorsak hayır. bu 3 kurum birbirleri ile paylaşım yapmazsa kimliğiniz bilinemez. son adımınızı (6) bittrex dışında kimse bilemeyecek (kimlikle eşleştirmeyi). tabi bu bittrex ve binance ile kimlik bilgilerinizi paylaştığınız bir cüzdan açılışı için geçerli.
  • givemesomesubstance  (09.09.19 17:25:56 ~ 17:26:58) 
Monero’yu cüzdanınıza çektikten sonra gizliliğiniz başlıyor. Fakat Binance sizin monero aldığınızı biliyor. Full anonimite istiyorsanız ilk işleminizi kyc istemeyen bi borsadan yapmalısınız. Ya da lira kripto değişimini p2p halletmelisiniz.
Bunun için

localbitcoins.com
localmonero.co
  • ehti  (09.09.19 20:09:17) 
Unutmadan;
Btc monero mixing de yapabilirsiniz ama bu biraz masraflı oluyo;

www.reddit.com
  • ehti  (09.09.19 20:13:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.