[]

Nasıl bir bilgisayar almalıyım?

Yazılım-programlama dünyasına başlangıç seviyesinden girip, olmazsa olmaz birkaç yazılım dili öğrenmek ve geliştirmek istiyorum. Bunun yanında adobe premiere pro, after effects ve illustrator gibi programlar da kullanabileceğim bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum.

Konuyla alakalı bilgi sahibi arkadaşlar nasıl bir bilgisayar edinmem hususunda yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Oyun oynanmayacağını farzedebiliriz
Yarın bir gün biraz daha para harcanıp geliştirilebilir olması iyi olur.

Şimdiden teşekkür ederim.

 
bütçe sınırı belirtmediğin için ben şunu öneriyorum.

www.apple.com
  • babilbaligi  (09.09.19 13:35:40) 
haklısın, başlangıç seviyesi bir şeyler öğrenmek istediğimi yazınca onu da kapsadı gibi düşünmüştüm. yazdığım programları asgari seviyede sorunsuz kullanabilmeyi isterim.

sanırım monitör de dahil olmak üzere 5000 liranın üzerine çıkamam.
  • ligussaraa  (09.09.19 13:41:05) 
  • kendi helvasını kavuran zombi  (09.09.19 13:47:21) 
Söylediğin her şeyi sadece Windows çalıştıran bir bilgisayarla yapabilirsin.

> Yazılım-programlama dünyasına başlangıç seviyesinden girip, olmazsa olmaz birkaç yazılım dili öğrenmek ve geliştirmek istiyorum.

Bunu en rahat Mac veya Linux çalıştıran bir bilgisayarla yapabilirsin. Windows da olur.

> Bunun yanında adobe premiere pro, after effects ve illustrator gibi programlar da kullanabileceğim

Bunun için Mac veya Windows'a ihtiyacın var. Linux işini görmez.

> Yarın bir gün biraz daha para harcanıp geliştirilebilir olması iyi olur.

Mac'i eleyebilirsin.

Ne kaldı? Windows. :-) Yüksek RAM ve SSD olsun, Windows çalıştırabileceğin bir bilgisayar topla. Eğer istersen Linux da kurarsın, çift işletim sistemi kullanırsın.
  • gzg  (09.09.19 14:52:22) 
Cevaplar için teşekkür ederim. Ram ve SSD öncelikli olabildiğince ekonomik bir masaüstü toplamam gerek.


  • ligussaraa  (09.09.19 15:36:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.