elektrik süpürgesinden anlayanlar gelir misiniz?

selam, iyi haftalar.
www.hepsiburada.com

şu süpürge nasıldır sizce? yorumlarda kimi iyi demiş kimi kötü, bilemedim.

Çok anlamıyorum ama ben kendi süpürgemi youtube videolarına bakarak almıştım çok da memnunum
Philips power pro city ara da 500-600 liraya düşüyor indirimde

  • elphantgun  (09.09.19 10:35:59)
rowenta öneririm bir 100 150 daha ver rowenta al.

  • mikahakkinen  (09.09.19 10:38:46)
tamam da bu kötü mü? :D

  • datnet  (09.09.19 10:42:29)
Kötü.

Öncelikle hepa filtresi yok.(hepa 12 veya 13 olmalı)
Sesi 75 db (en fazla 72 olmalı)
Emiş gücü (airwatt) belli değil. Piyasada 120 airwatt ile başlıyor çok iyi modellerde 220 ye kadar çıkıyor. 400 airwatt olanı da var, ben kullandım muhteşem. En azından 200 airwatt olsa iyi olur.
Bir çekişin gücü yanında sürekliliği de önemli. Süpürmenin sonuna doğru ve süpürgenin genel performansında zamanla azalmaması gerek.

Bir de emiş gücü ayarı motorun üzerinde olursa iyi olur. O tip modeller genelde 300lira falan daha pahalı oluyor maalesef. Şart değil ama olsa epey ile yarıyor.

Kısacası 500 liraya bu alınmaz.
  • balik kraker  (09.09.19 10:44:05)
her kullanımdan sonra temizlemen gerekiyorsa alma derim.

  • tinky winky  (09.09.19 10:44:54)
Bilmediğiniz ürün alırken Olumsuz yorumlarda tutarlılık arayın. Genel olarak çekişi 1 seneden sonra çok azaldı denilmiş. O zaman bunu göz önünde bulundurun. Yorum sayısına göre aldığı puan vs fena değil. Bir de 2-3 yıldız verip ürün harika yazan sığırları çıkarınca iyi gibi duruyor. Benzer aralıktaki diğer ürünlere de bu şekilde bakıp en iyisini alın.

  • avatar is back  (09.09.19 10:45:10)
alacaksan da saat 3ü bekle indirime girecek.

  • kablelvuku  (09.09.19 10:47:41)
Hangisi alınır derseniz ben bunu gözüm kapalı alırdım.

www.homend.com.tr

Daha önce de homend torbasız kullandım. Çekiş gücü harika. Ondan önce de dyson alergy ve el süpürgesini kullanmıştım 5 sene. Karşılaştırma yapacak referansım iyiydi yani.

Elimdeki homendi kablosu kısa, toz kutusu yetersiz olduğu için değiştirmek zorunda kaldım. Onu annemin evine koydum (2+1 temizliğinde ideal) kendime yeni süpürge aldım. O zaman da bu dustbreaki çok bekledim ama satışta yoktu. Ben de mecburen başka bir marka aldım. Üstelik emiş gücü ayarı yok.
Sanırım 2010dan beri homend kullanıyorum. Servisinden de müşteri ilişkilerinden de yedek parça fiyatlarından da memnunum. (kendim de arçelik yetkili srv çalıştım. Az çok karşılaştırma yapabiliyorum)
Homend süpürgem onca yıl hiç bozulmadı. Geçen sene motorunu temizlesinler, filtreleri temizlesinler diye gönderdim. Kargo ücretsiz filtreler dahil 70 liraya tertemiz geldi.
  • balik kraker  (09.09.19 10:55:07)
o makine nasıl bilmiom ama bu makine canavar. mediamarkt sürekli kampanya yapıyo. ben kampanya ile 470 tl'ye aldım. biraz takip edersen aynı fiyata yakalayabilirsin.

www.gittigidiyor.com
  • spirit crusher  (09.09.19 11:00:07)
Knk gucu dusuk bunun.

  • stavro  (09.09.19 11:01:25)
@spirit evet ürün çok güzel ama toz torbalı olduğunu dikkate almak lazım. Nikfisk yedek parçası pahalı bir marka. Toz torbası yan sanayi kullanılarak da riske atılmaz bence. Alan kişinin sürekli orijinal torba bulundurması gerektiğini göz önüne alması lazım.

  • balik kraker  (09.09.19 11:07:55)
@stavro knk, yeni gelin olmadığım için öyle bakıyorum. :D

  • datnet  (09.09.19 11:10:40)
Ben de max 600 e kadar elektrik supurgesi aramistim bana rowenta onerilmisti. @balik kraker in önerdiği de cok guzel gorunuyor hepsiburada da daha ucuza alinabilir gibi.

  • hindistan cevizi  (09.09.19 13:44:29)
@balik kraker, çok teşekkürler. :)

  • datnet  (09.09.19 17:20:05)