Gerçek verilerin kullanıldığı bir ekonomi/borsa oyunu baş ağrıtır mı?

Merhaba ekonomi ve hukuk uzmanları,

Gerçek piyasa verilerinin kullanıldığı ancak sanal varlıkla oynanabilen bir borsa oyunu yasal çerçevede baş ağrıtır mı? Örneğin BİST verilerinin kullanıldığı, Altın, Döviz vb emtiaların gerçek zamanlı verilerinin yayınlandığı al/sat gibi işlemlerin sanal olarak yapılabildiği bir oyuna birileri hayırdır sen ne iş der mi? Ya da bu verileri nereden alıyorsun hele bi gel bakalım şöyle denir mi?

Oyunun amacı tamamen kendini test etmek, yatırımcı olarak bu konuda başarılı olup olamayacağını ölçmek olacak, her hangi bir ödül vb yok yani gerçek hayatta elinize bir şey geçmeyecek.

olursa oynarım. böyle birşey arıyorum hep. geçmişte denizbank'ın böyle bir oyunu vardı. ama şimdi bist verilerini normal şekilde bile göremiyorlar sanırım.
www.borsaistanbul.com
www.vakifbank.com.tr

şöyle bişeyler buldum.
  • sutlu nescafe  (08.09.19 17:05:42)
yani gerçek zamanlı tavsiye üretiyor gibi bir sonuç çıkarsa yatırım danışmanlığına girebilir, biri şikayet ederse spk mevzuatı kapsamında başın ağrıyabilir. hukuki danışmanlık almalısın eğer ciddi bir işe gireceksen.

  • fistikthecat  (08.09.19 19:13:25)