Black Mirror (Deja Vu)

Merhaba,

Demin Black Mirror izlerken “Milli Marş” bölümüne geldi sıra.
Ama ben bunu daha önce izlemiştim.

Sorum şu, Black Mirror’da yer almıyorken bunu nereden izlemiş olabilirim?
Kısa film, film, ne?

Araştırırken 2015’te bir haber okudum bölümle ilgili.
(odatv.com)

Oysaki Black Mirror’da şimdi izlediğim bölüm 2019’da yapılmış.

Yani Deja Vu hissim doğru ama kaynağın kestiremiyorum.

Not: Haber kaynağında spoiler mevcut.

O bölüm ilk sezonunun ilk bölümü. 2015 veya öncesinde çekilmiştir

  • Delay Fuze  (07.09.19 21:01:23)
2011’de çekilmiş hatt

  • Delay Fuze  (07.09.19 21:01:59)
Imdb diye bir site var, çok güzel. Giriyorsun o siteye ve dizinin o bölümünün ne zaman yayınlandığını en doğru kaynaktan öğreniyorsun, sonra böyle sorular sormuyorsun. 2019 nedir allasen, ilk sezon bölümü o alo.

  • hatun  (07.09.19 21:04:59)
Yok yav ne dejavusu. Sen şimdi onun Black Mirror olduğunu bilmeden 1. Bölümü izlemişsin işte. O bölüm ilk bölüm en eski bölüm, hatta netflixte değildi zaten. Bi İngiliz kanalındaydı ilk sezon. ( o zaman daha iyiydi) sonradan geçti netflixe

Bu arada hıyar Netflix bir kaç arkadaşımda bölümleri karışık sırada verdi. Birinci sezon birinci bölümü 5. 6. Sırada verdi mesela
  • top_secret  (07.09.19 21:13:08)
Hatta araştırıp buldum. Channel 4 imiş kanalın adı. Hatta ve hatta DVD si çıkmış 1. Bölümün. Yani ülkeden netflix yok diye black mirror 1. Sezon 1. Bölümü izleyemeyiz diye bişey yok

  • top_secret  (07.09.19 21:16:23)
Kendimi yoracağım;

Cnbc-e verdi zamanında bu bölümleri hep. Rtüksüz mtüksüz hem de. Oradan izlemişsindir de ilk sorunla son sorun birbirinden çok farklı.
  • hatun  (07.09.19 21:18:45)