[]

Windows klasörlerine otomatik işlemler yaptırmak...

Diyelim ki içinde 5000 tane fotonun olduğu bir klasörünüz var. İçine girdiğinizde isime göre sıralı oluyor. Siz sonra tarihe göre sırala dediğinizde windows'ta üst bar, dolmaya başlıyor. ama bunun sonu gelmiyor. kıl bir durum.

bu konu cepte olarak şöyle bir şey arıyorum. otomatikman, "x klasördeki dosyaları tarihe göre aylık olarak ayrı klasörlere dağıt" veya "x klasördeki dosyaları 20'şer dosyalık ayrı klasörlere dağıt" gibi emirler verip sonuç alabileceğimiz yardımcı programlar vs var mıdır?


 
Bat dosyası ile kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Biraz komut satırına yazacağınız kodları bilmeniz lazım.

Copy, move gibi
  • neymis  (07.09.19 20:35:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.