[]

Yurt dışından gelen EFT ücreti hakkında

Enpara hesabımız var ve SWIFT ücretinin sadece 18 lira olduğunu okudum, gönderilen ülkeye göre değişiyor mu bu ?

Bir de diğer bankaların EFT olayı ile Enpara SWIFT arasında bir fark var mı ? Diğer bankalar daha mı pahalı ?


 
TransferGo deneyebilirsiniz, 2-3 gün sonra iletilen opsiyonu ile ücretsiz transfer yapabiliyorsunuz. Ertesi gün iletilsin isterseniz 1 pound/euro, aynı gün (hemen) iletilsin isterseniz 2 pound/euro ücreti var.

Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve gayet memnunum.
  • faati  (07.09.19 13:47:43) 
faati O hangi bankaya ait hocam ? Transfer işlemini ablamın hesabı üzerinden yapacağımız için ben herhangi bir şey yapamıyorum. Elimizdekilerle bir şey yapabiliriz ancak.


  • Avoiding The Puddle  (07.09.19 13:57:31) 
Swift dediğin şey "döviz EFT'si" aslında. Türkiye içinde bile "farklı bankaya" döviz gönderecek olsan Swift yapıyorsun.

Ülkeye göre değişmemeli, fakat genelde buna ek olarak aracı/muhbir banka da bir fee kesiyor. Yani 1000 dolar + 18 lira ile buradan gönderdin, 994 dolar geçebilir karşı tarafa. Onun için Garanti en son bi seçenek sunmuştu, o ücret de benden kesilsin karşıya tam gitsin diye. Bankanıza danışın.
  • nhk ni youkosu  (07.09.19 14:04:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.