3 kediyle bir hayat?

merhaba sevgili hayvan sever duyuru gençliği <3 <3 <3

mayıs ayında minnoş bir sokak kedisi sahiplendim. öncesinde sokakta besliyordum ama ona çok bağlandım ve içeri almaya karar verdim.

eve aldıktan bir ay sonra veterinere kontrole götürdüğümde veteriner kedimin hamile olduğunu söyledi ve ben sokaktan aldım 1 tane eve geldim 6 tane durumu ile karşılaştım.

11 temmuzda 5 adet harika minnak bebeklerimiz oldu. (ben de insan anneleriyim)

bebeklere aşırı bağlandım. herkes sahiplendirmem gerektiğini ilk günden beri söyleyip durdu ve ben onlardan kopacağım için çok ağladım.

neyseki iki tanesini çok yakın bir arkadaşım sahiplenicek 2 hafta sonra.

bir tane bebeği de başka bir arkadaşım. böylece onlar hayatımda hep olacaklar.

soruma geliyorum:

anne kedicik zaten benim sahiplendiğim ve hiç bırakmayacağım kediciğim.

ben diğer iki yavruyu aşırı çok seviyorum. biri kız biri erkek.

ben bir anne bir kız çocuğu bir erkek çocuğu ile mutlu bir ortama sahip olabilir miyim?

onlar için ne sorun olur?
benim için ne sorun olur?

çevremdeki kimse 3 kedili olmamı doğru karşılamıyor.

çok mutusuzum duyuru :(

bu çok kişisel bir şey.
bende de beş kedi var, benimkini de kimse doğru karşılamıyor, ama ben mutlu muyum?
evet.

doğru karşılamayan insanlara baktığımda herkesten daha yüksek bir hayat standardına ve huzura sahibim.

bu bir tercih meselesi.
aynı zamanda da bir sorumluluk.
çocuk bakmaktan neredeyse daha zor, çünkü 10 yaşına da gelse konuşamıyorlar.

ileri yaşlarında hasta olacaklar, veterinerler pahalı.
evlenip barklanacağın, sevgili olacağın insanlar bunu kabullenmek zorunda olacak.
ve evde temizlik konusunda gestapo gibi disipline sahip olmalısın.

hiç sevip de kedilerim yüzünden birlikte olamadığım, ilişki yaşayamadığım biri olmadı.
son birkaç aydan önce de büyük veteriner masraflarım olmadı.
ama iki ay önce tek bir ameliyat için 3-4 bin lira ödedim.
yani yıllara bölersen az, ama bir anda karşılaşılınca fazla bir masraf.
temizlik konusu da evde düzen olunca ve biraz ev işinden anlıyorsan çok problem olmuyor.

ama her zaman bir "iş" tabii.
bunları göze alabiliyorsan, 2-3 kedi beslemek kediyle yaşamak anlamında tek kedi beslemekten her zaman daha kolay.
  • blatta hiberna  (07.09.19 00:14:39 ~ 00:17:20)
sevgiyle birlikte iyi mama-kum ve veteriner hizmeti sunabilecekseniz bence sakıncası yok. hasta olabilirler, tüy dökebilirler, her ihtimali düşünmelisiniz. (2 kediyle yaşıyorum pişman değilim)

  • 9kuyruklukedi  (07.09.19 00:15:12 ~ 00:16:46)
Selam disardayim, hala yaşıyormuşsun demek.

Bende iki aydır iki kedi var, anne ve yavrusu, ortalığı talan ediyorlar. Ben de bundan çok mutsuzum. İyi bakacak insan bulsam hiç düşünmeden sahiplendireceğim yavruyu.
  • hatun  (07.09.19 01:42:14)
senin için toksoplazma ve kist hidatik sorun olur. bunu izle:

www.youtube.com
  • bonanza  (07.09.19 02:16:05)
disardayim'in yasiyor olmasi beni sasirtti. hem de cok.
sorunluluk ve sabir sinirlarinizi iyice dusunun.

  • sparkle kiddle  (07.09.19 11:34:41)