[]

mahalleden kaybolan kedilere ne olmuş olabilir?

canım sıkılıyor. 3 tane kedi kayboldu. garipsiyorum bu durumu. iki si yavruydu ve kardeştiler. biri önce sonra diğeri kayboldu. biri kaçırıyor gibime geliyor. ama 4 seneden fazladır burda olan yetişkin dişi kedi de kayboldu. mahallenin en eskisi buydu galiba. üzülmekle birlikte endişeliyim. aklımı bu konudan uzaklaştıramıyorum. :(
 
etrafta kedilere mama verilmesinden falan rahatsız olan birileri var mıydı?


  • kahveictim  (06.09.19 19:47:30) 
bir de yavru kediler çabucak hastalanıp ölebiliyorlar da.
yetişkin kedi de belki başka bir yere takılmış olabilir.
benim burda da yaklaşık4 yaşındaki sokakta beslediğim bir kedi bazen bir hafta ortada görünmüyor. sonradan tesadüfen fark ettim ki, ta üst sokaktaki başka bir evden de mama yiyormuş.
  • kahveictim  (06.09.19 19:49:14) 
Kediler, köpekler gibi sokak hayvanları ile ilgili çok şey bilmem ama @kahveictim'in dediği hastalanıp ölme ihtimallerinin dışında, mekanı terkedip başka yerlere gitme olasılıkları da çok yüksek. Bazı kediler alıştığı yeri terkedip, birkaç ay dolandıktan sonra tekrardan dönüyor. Size öyle olur mu bilmem ama bu da(başka yere gitme olasılıkları) gayet yüksek. Yani içinizi hemen kötü düşünceler kaplamasın.


  • panda yuva yapmis sogut dalina  (06.09.19 19:54:47 ~ 19:55:50) 
sokak kedisi olduğu için gitmiş olabilir.


  • bonanza  (06.09.19 20:59:00) 
Yavru kedi sahiplendirme terör örgütü mensubu kızlar tarafından alıkonulmuş olabilirler


  • austra  (06.09.19 21:31:05) 
Kedilerin taşınması çok olağan bir şey, benzer durum bizim sitede de var. Şu an geçen sene yemek verdiğim kedinin torunu gebe ve sanırım şu aralar doğurmuş da olabilir dün fena hâldeydi çünkü. Ve muhtemelen doğumdan sonra arazi olacak kendisi en geç bir aya.

Bizim sitede doğuran her kedi yerini yavrularına bırakıyor, onlar çoğalınca da bu sefer aynısını onlar yapıyor. Garip bir döngü söz konusu.
  • Avoiding The Puddle  (06.09.19 21:37:36) 
Sekiz senedir bahçemizde yaşayan kedi birden kayboldu. Hatta yeni yavrulamıştı, epey aradım ama bulamadım hala üzülüyorum, hayatta kalma yeteneği epey gelişmiş bir kedi idi, birinin zarar verdiğinden emin hale geldim. geçen gün 3 aylık kedim birden kayboldu, birinin aldığını düşünüyorum. Biraz iç dökme gibi oldu ama seni çok iyi anlıyorum :(


  • kirmizibalon  (06.09.19 21:41:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.