Kredi kartı başvurum reddedildi, ama neden?

Selamlar,

Kullandığım kredi kartını kapatıp başka bir kart için başvurdum. Kapattığım kart rail&miles (Vakıfbank), başvurduğum kart da miles and smiles (garanti). Doğrudan internet sitesinden reddetti başvurumu.

Kullandığım kredi kartını hiç sektirmeden yıllardır düzenli ödedim. Kredi borcum yok. Vergi dairesi hariç bir yere borcum yok, olmaz. Borç olayına komple karşıyım. Bankada sürekli param var, adıma kayıtlı gayrimenkuller filan da var.

Neden böyle oldu? Benimle mi ilgili, yoksa banka otomatik reddi yapıştırıyor mu?

Bir yol gösterir misiniz?

Bankalar zaten devlete borcu olanları direkt eliyor başvuru aşamasında, sonrasında da senin sigorta girişlerine bakıyor. Kredi kartı almak artık eskisi kadar kolay değil muhtemelen vergi borcunuzdan dolayı ret yemişsinizdir.

  • Avoiding The Puddle  (06.09.19 13:10:56)
Garanti saçma sapan bir banka. Bana 49.000 tl kredi kullandırabiliyor ama kredi kartı vermiyor. Daha geçenlerde 1500 limitli bi kart çıkardılar. Üstelik başka bankalarda çok daha yüksek limitli kartlarım var ve 2 senedir maaşım garantiye yatıyor :)

  • etna  (06.09.19 13:13:56)
ykb bana 120 bine yakın kredi limiti tanımlarken 3250 tl olan esnek hesap limitimi 5000 yapmadılar.entresan bi çalışma prensipleri var.

  • since1907  (06.09.19 13:52:29)
Yasal olarak maaşınızın 4 katı kadar toplam kredi kartı limiti alabiliyorsunuz eğer diğer kartın kapandığını kkb den görmemiş ve gelirinizide az beyan etmişseniz sistem kısıtlarından elenmiş olabilir.

  • abcd  (06.09.19 15:00:55)
Bankalar arasında toplam bir limitin vardır. 10000 tl limitin var diyelim. A bankasındaki kartının limiti 9999 tl ise B bankasından 2 tl’lik kart çıkaramazsın

  • silah taciri  (06.09.19 15:13:53)