Pilot olmak için kilo vermece

Arkadaşlar merhaba.

Hayallerimin mesleğini icra etmek için sınavlar ve boy kilo endeksini yakalamam gerekiyor.

Sınavlar için kendime güveniyorum. Boy kilo endeksi için ise vaktim 3 ay.

10 kilo fazlam var aralığa girmek için.

Bu adımsayar bana diyor ki mesela şu an 6500 adım atmışım 400 kalori yakmisim. Sabahlari bişey yemiyorum.oglen yediklerim 700kalori. Tatlı ekmek pilav makarna yok tabiki.

Akşam bir tabak yoğurt ve salata yiyor ve yatıyorum.

Sadece şekersiz sınırsız çay.

Kaç günde gider bu kilolar? 180 98 kilo şu an

Adımları yürüyüş şeklinde yapıyorum. Her gün 10000 yapıyorum. Baska Spor yapmak imkanım ise yok.

  • yedinumara  (06.09.19 12:32:03)
3 aya gider bence. Karbonhidratı kesmişsin zaten, en önemli faktör bu.

  • giovanne  (06.09.19 12:41:03)
tuzu ve yağı da kestiğinizi varsayıyorum bence 3 ay sonunda en az 15 kilo verirsiniz.
2 ay sonra 85 falan olduğunuzda tempolu koşu şeklinne daha sağlıklı ve hızlı kilo verirsiniz.
Evde ip de atlayabilirsiniz. İp atlayacak alan yoksa youtube'dan müzik açıp ip atlıyor gibi zıplayın.
  • kitik  (06.09.19 12:45:40)
yürüyüş yerine koşu yapsan? daha etkili olur

  • diyarbakir karpuzu  (06.09.19 12:46:01)
diyetisyene gidin.o size uygun programı verecektir.

  • drako  (06.09.19 12:57:26)
10 kilo verdim 1 ayda, bilinçli bir diyet ve akşamları 12-15 km yürüyorum(ikibuçuk saat yürüyorum, o akşamki performansıma göre hızım artık ne olursa 4.5 km ila 5.2 arası gidip geliyor, eğer 4.5 yürüyorsam zorlanıyorum ve vücudum yorgun demek oluyor o zaman 8 km de bırakıyorum.)

yani senin diyet ne bilinçli, yaptığın yürüyüş de bi işe yarıyor.

özetle bilinçlenmeni öneririm. ben de senin gibi yağı şekeri, karbonhidratı, herşeyi kestim, kalori hesabıyla diyet yaptım 10 gün deli gibi debelendim, yürüyüş mürüyüş, çok sert diyet, derken vücut savunmaya girdi bi gram veremedim.

sonra buraya yazdım sağolsun arkadaşlar yol gösterdi 1 ayda 10 kilo gitti, üstelik hakkaten dengeli beslenerek. aç kalmayarak.
  • hem şişko hem deli  (06.09.19 13:05:52 ~ 13:06:46)
keto omad yap gider

  • JohnOakley  (06.09.19 13:11:57)