Markette satılan yaprak döner

Ben ki birçok kişinin yemekten imtina edeceği domuz, kurbağa, çekirge, çiğ balık ve daha nicelerini yemiş bir insanım. Ne yersem yiyeyim benim mide etkilenmez. Birçoğu yese zehirlenir kusar falan ama bana işlemez mesela.

En azından ben öyle düşünüyordum hep. Ta ki markette (migros) satılan yaprak dönere kadar.

Aldım tavada biraz ısıtıp yedim.
1 gün boyunca yatağa düştüm.
Tadı da zaten hoşuma gitmemişti.
Markanın kalitesizliğine bağladım.
İlerki bir zamanda farklı markaya tekrar şans verdim.
Yine yatağa düştüm. Son tüketim tarihi çok yakındı ona bağladım.
Şimdi yine şans verip denedim.
Yine yatağa düştüm.
Motor arızası.

Şimdi düşünüyorum, benim gibi etçilin kralı bir insan yaprak dönerden neden böyle zehirlenebilir ki..
Yaprak dönerin tam olarak nesi beni zehirliyor olabilir acaba??

geçmiş olsun, o kazığı ben bi defa yedim, migrostan döner alma gafletinde bulundum kaldı ki sürekli bimden alıyorum yıllardan beri, neyse bir gün migrostan alayım dedim, aldım eve geldim ki 3 dakka mesafe evime, daha ısıtırken(ben ısıtmak değil pişiriyorum, mesela iyice kavurup içine yarım çay bardağı su ekleyip kaynatıp, suyunu uçurup tekrar kızartıyorum daha güzel oluyor ve daha az riskli olacağı kesin bozulmu et söz konusu olduğunda ki, bakterilerden bahsediyoruz bu şekilde biraz önüne geçmek mümkün olabiliyor) acayip bir koku hissettim, neyse çok açtım yedim. hepsini bitiremedim ki bi paketi bir defada bitirirm ben çünkü tadı çok kötü gelmişti, attım.

bundan sonraki bi kaç gün çok kötü geçti, sebebini anlayabilmişsindir.

özetle migrosta denk geldiğim bayat ürün sayısı kadar hiç bi yerde gelmedim.

abi soslu fıstık alırım bayat çıkar, dondurma alırım soğuk zincir bozulmuş resmen erimiş sonra tekrar dondurulmuş fakat kutu içindeki formu bozulması dolayısıyla farkına varabilmişim.

çubuk kraker alırım bayat çıkar, ne bileyim kurutulmuş incir kayısı alırım onlar bile bayat çıkar.

yani özetle migrostan sebze meyve ve içecek dışında katiyen bişey almam, sana da tavsiye etmem.

en çok sirkülasyon neredeyse gider oradan alırım.

bu migrostan döner alma işlemi de şöyle oldu, aradım taradım dondurulmuş yiyecek raflarını yok, sonra arkamı bi döndüm şarküteri reyonuna yatay uzun buzdolabına koymuşlar, orada bi kaç marka vardı, hani şu önden açılmayan tezgah arkasından açılan kasap dolapları gibi.

oradaki çalışan buyrun dedi, döner alcam ama hangisi iyiyse ondan ver dedim, o da ghitti fiyatça yüksek olanı vedi, bildiğimiz hazır pişmiş paketlenmiş döner işte. bimin emin döneri gibi.
  • hem şişko hem deli  (05.09.19 23:21:51 ~ 23:24:22)
O konuda Migros fena.

Hayatımda belki bir kere zehirlendim, o da Migros'tan aldığım 1 alana 1 bedava kasap köfte nedeniyle oldu.
  • msb  (05.09.19 23:25:01)
Etcinin kraliysan hazir donerle ne isin var abi yapma gozunu seveyim. Etten baska her seye benziyor onlar. Lezzet mezzet sifir.

Benim de MIgros'tan aldigim ucgen peynir bozuk cikmisti. Allahim o nasil bir tat. Uranyum falan yedim sandim.
  • stavro  (05.09.19 23:56:10 ~ 23:56:32)
Abi vücudun iyi tepki vermiyodur olur yani.

Ben mesela pazardan, marketten alınıp evde haşlanılan mısırı yersem 3 gün cırcır oluyorum. Sektirmez.

Normal dışarıda satılan közde mısırlarda sorun olmuyor niye bilmiyorum.
  • noluyo yaa  (06.09.19 00:19:51)
Çok yedim o dönerlerden. Köftesinden de yedim. Hiç rahatsızlık hissetmedim. Ama sana gelmiyor belli ki. Zorlama bence.

  • baal  (06.09.19 00:29:10)
ben a101de satilan besler marka olandan almistim. hayatımda yediğim en kotu seylerden biriydi.

  • tabudeviren  (06.09.19 06:45:02)