[]

Askerde aşı?

Selamlar, önümüzdeki hafta askere gideceğim. Bilindiği üzere askere başlandığında aşı yapılıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında tetanos aşısı olmuştum. şimdi tekrar olmak istemiyorum, olmama gerek var mı?
 
hayır isterseniz olmazsanız, belirtirsiniz zorunlu değil.


  • blue rebel motorcycle club  (05.09.19 22:37:30) 
Ası kartınız yoksa sizi dinlemeden yapıyorlar. Yanınızda aşı kartı götürün


  • kablelvuku  (05.09.19 22:44:49) 
aşı kartınız yoksa yapmak için diretiyorlar bayağı. Olmamakta ısrarcı olursanız, bir belge imzalatıyorlar mesuliyetin sizde olduğuna dair.


  • reactionic  (05.09.19 23:00:37) 
bu kart olayı diğer kızamık aşısı için de geçerli mi? yıllar önce olunan şeyin kartını nereden bulacağız


  • hvala  (05.09.19 23:13:55 ~ 23:14:13) 
Benim de bu meseleyle ilgili bir sorum var, madem ki konu takipte şu anda. Girişte yüzlerce, binlerce asker yığılıyor. Farklı iğneler kullanmaya vs. dikkat ediyorlar mı, yoksa harala gürele arasında herkese tık tık vuruluyor mu kabalama?


  • sevgikusunkanadinda  (05.09.19 23:36:44) 
@hvala
yaşa göre yapıyorlar. Belirli yaşın üstündekilere 1 iğne daha vuruyorlardı.

@sevgikusunkanadında
bizim birlik ufaktı ve iğneyi yapacak hemşireler dışarıdan gelmişlerdi. Birisi sorunca aşının tarihini göstermişti ve tarihi geçmiş eski aşı değillerdi. Herkese farklı iğnelerle vuruldu ama tabiki hızlıca yapıyorlar ve baştan savma değildi işlem.
  • reactionic  (05.09.19 23:44:06 ~ 23:44:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.