[]

elektronik muzik-mini stüdyo için gerekenler

adım adım eklemeler yaparak ufak çaplı elektronik müzik yapabileceğim bir stüdyo yapmak istiyorum.ableton, fl falan deneyip hangisinde iyi hissedersem ondan devam edeceğim. bunun için minimumda nelere ihtiyacım var?

-hali hazırda bir laptopum var(ASUS Transformer Book Flip TP300LA-DS31T - 13.3" - Core i3 4030U - 4 GB RAM - 500 GB HDD Specs) buna +8 gb bir ram eklemesi yapacağım.
-başlangıç bir synthesizer almayı düşünüyorum.akai mpk veya m audionun axiom 25 (hangisi daha iyidir veya tavsiye bir model var mı?)
ek olarak nelere ihtiyacım olur sizce,detayları da atlamadan?

 
bütçe nedir ?


  • cemiyetinünlüsiması  (04.09.19 22:07:58) 
2000 3000 civarı ama elektro gitar falan da dahil etmek var kafamda


  • xasuo  (04.09.19 22:19:56) 
iyi bir referans monitör yada kulaklık, belki bir roli seaboard


  • cemiyetinünlüsiması  (04.09.19 22:32:47) 
ses kartı da olmazsa olmazı sanırım bu işin?


  • xasuo  (04.09.19 22:43:04) 
Laptopa SSD bellek (ramden daha çok gerekli)
Herhangi bir midi klavye
Focusrite ses kartı
Referans monitör (bütçe yetmezse referans kulaklık)
Ableton Live
  • jackinkırıkkalbi  (05.09.19 00:04:48) 
mümkünse macbook(olmasa da olur)
ses kartı(focusrite f/p açısından iyi)
referans monitör
stüdyo kulaklığı(beyerdynamic dt770 pro)
yapacağınız tarza göre sythesizer, drum machine vs.
yalıtım
akustik
  • kibrit kutusu  (05.09.19 01:19:31) 
kibrit kutusunun listesindeki yalıtım'ı en sona, akustik düzenlemeyi de hoparlörün önüne alırdım ben olsam. akustik düzenleme yoksa hoparlörün kralını koy dandik duyulur.


  • alperz  (05.09.19 08:47:44) 
bu bütçelerle dürüst olmak gerekirse iyi bir synthesizer bulmak zor.
Yanında ableton'ın giriş seviyesini ücretsiz veren bir midi klavye alın.
Programın dahili sesleri çok iyi ve elektronik müzik için epey uygun.
Aynı şekilde native instruments komplete'in sitesinden ücretsiz giriş versiyonunu edinin.

Bu ikisi epey idare eder sizi.

Orijinal yazılım kullanmanızı öneririm. Çünkü hem güncellemeleri kaçırmazsınız, hem de bir sürü sorunla boğuşurken teknik destek bulmak iyi oluyor.
  • anten  (05.09.19 19:46:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.