[]

Hametan, fito, bepanthol vs.

Başlıktaki krem ve türevlerinden hangisi yara iyileştirmede daha etkilidir? Yara dediğim sakar insan yaraları, ufak çizikler, kedi tırmalaması gibi şeyler.

Not: Türev olarak madecassol önermeyin lütfen. O denendi, çeşitli sebeplerden ötürü memnun kalınmadı.

Tisikkirlir.

 
diğerlerini bilmiyorum ama bepanthol'u yıllarca kullanmıs ve hala kullanmakta olan biri olarak yara izlerine bir etkisi olmadığını söyleyebilirim.


  • yuvarlanantencereninkapagi  (04.09.19 13:54:28) 
@yuvarlanantencereninkapagi görüşün için teşekkür ederim. Ama iz için değil de iyileşme sürecinin hızlı olması için sormuştum aslında.


  • siyah noktali film  (04.09.19 13:56:10) 
ben de hametan kullanıyorum bu aralar sıfır faydası var sanki. sürünce tam tersi yakıyor yaramı. başlığı takipteyim.
bepantolden de hiç memnun kalmamıştım bu arada.

  • damla sakızlı dondurma  (04.09.19 14:04:05) 
Ben minik siyriklar cizikler vs icin bepanthol merhem kullanıyorum. Krem olanini degil. Bi de yeni serisi çıkmış yara iyilesme ve yeni izler icin sanirim ona da bakilabilir. Ama ben merhem olanindan memnunum. Fito ve hametani da lazer epilasyon kimyasal peeling vs sonrasinda kullandim ama brnim en sevdigim bepanthol.


  • hindistan cevizi  (04.09.19 14:05:15) 
bende çeşit çeşit ilaç var. en etkisizi nitrofurazon etken maddeli furacin, bundan uzak dur. antibiyotik içerikli kremler daha hızlı iyileştirir. en hızlısı fucicort, benim bir numaram bu. fucicort'tan sonra fusidik asit, mupirosin ve sodyum fusidat etken maddeli fucidin, stafine, bactroban gibi ilaçlar neredeyse aynı etkiye sahip. terramcyin de bunlara göre biraz etkisiz kalsa da yine de etkili.

antibiyotiksiz olarak fito, hametan ve madecassol'ü karıştırıp kalın bir tabaka olarak sürmeni öneririm. yara yeniyse tabana fucicort sürüp ardından bu üçlüyü sürmeni öneririm.
  • diffarentiationation  (04.09.19 14:07:47) 
ucunden biri olmak zorunda degilse sari kantaron merhemi, yara iyilestirme konusunda en cok tavsiye edilen sey saniyorum.


  • jimicik  (04.09.19 14:14:25) 
fitocuyum ben.


  • candide  (04.09.19 14:42:14) 
Bepanthol e-vitamini açısından da güçlü olduğu için yüzde tüylenme yapabilir.


  • theodor  (04.09.19 15:20:05) 
Teşekkür ederim tüm cevaplar için. :)


  • siyah noktali film  (04.09.19 15:51:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.