aidatsız kredi kartı kullanan var mı?

her yıl sonunda kart aidat kesintisi ve iade talebinin stresiyle uğraşmaktan bıktım..
işbankası maksimum kartım var.. başka da kredi kartı kullanmıyorum..
onu da sadece TAKSİT imkanı var diye kullanıyorum..
yani para puan vs kampanyalarla işim yok..

bankaya mail atıp aidatsız kartın özelliklerini sordum.. gelen yanıt şöyle;

Maximum Aidatsız Kart ile;
• Yıllık kart ücreti ödemezsiniz.
• Maximum üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerde üye işyerleri tarafından sunulan MaxiPuan ve taksit ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

madem her şey elimdeki aidatlı kredi kartı ile aynı..
o halde bizden neden aidat kesiyorlar???
yada şöyle sorayım
biz neden aidatlı kredi kartı kullanıyoruz???

peki aidatsız kredi kartına geçiş yapıp pişman olan var mı???

kullanım açısından senin için faideli bir kart modeli bu. aidatsız kredi kartı kullanmadım o konuda yorum yapamayacağım.

madem her şey elimdeki aidatlı kredi kartı ile aynı..
o halde bizden neden aidat kesiyorlar???
yada şöyle sorayım
biz neden aidatlı kredi kartı kullanıyoruz???

bu sorularına istinaden cevap vereyim. başka bir bankadan platinum kartım var. 130 lira civarı bir ödemesi yıllık.

bana ne sağlıyor? (yurtdışı harcamam çok)
- müşteri hizmetlerini mesai saatleri aralığında aradığımda hiç bir şekilde telesekrete düşmeden müşteri temsilcisine bağlanabiliyorum.
- yurtdışında herhangi bir harcama problemimde direkt beklemeden muhattabım oluyor.
- yurtdışı harcamalarımda bonus kazanıyorum
- bonus üyesi işyerlerinden genellikle alışveriş yapmıyorum buna rağmen puan birikiyor.

benim harcamam ve kampanyalardan faydalanmam üzere aylık 30-40tl bonus geliyor ortalama. senelik kart ücretinin yanında hiç bir şey yani.
  • bisorumvargaliba  (04.09.19 00:59:04)
örnek:
maximum kartla boschtan alışveriş yaparsın 12 taksit olur.
aidatsız kartla 12 taksit için ekstra para verirsin.

böyle şeyler var.
  • sutlu nescafe  (04.09.19 01:48:51)
başından beri iş bankası kartıma aidat falan ödemiyorum.
altı yedi sene oldu alalı.

  • [GODDARD]  (04.09.19 01:59:13)
Aidatsız kartla en fazla 3 taksit oluyor diye biliyorum.

  • asteriks  (04.09.19 02:34:14)
World card eco kullanıyorum. Aidatı yok.

3 taksitten fazla oluyor, müşteri hizmetlerine de bağlanabiliyorum. Mobil uygulaması çok iyi zaten, pek gerek duymuyorum.

Aidatlidan farkı ne, bonus vermiyor neredeyse. Bir yıldır kullanıyorum hala şu puanları diyecek kadar birikmedi.
  • biseysorcaktim  (04.09.19 08:23:33)
Enpara kullanıyorum.

Üste bana 100 lira aidat ödediler. Bazı kriterler uygunsa size para veriyolar. Paraf kartım var yedek subayken aldığım. O da aidatsız. Axeasim de öyle. Kesinti falan olmuyo 2 yıldır.

Taksitlerde sıkıntı olmuyo
  • Delay Fuze  (04.09.19 08:25:00)
Axess free var uzun süredir. Eşimde de maximum aidatsız vardı. Ben hiç taksitin 3le 5le sınırlı olduğu bir durum görmedim. Bir iş yeri isbankasina 12 taksit diyorsa o taksit sayısını kesinlikle aidatsız kartla da alırsınız.

  • baal  (04.09.19 08:27:46)
aidatlı olanlarda sözde daha çok bonus getirisi varmış, fakat ben bir yılda o aidat kadar bonus toplayabileceğimi düşünmüyorum.

  • Baranashi  (04.09.19 08:29:57)
hsbc consept var. çok güzel kampanyaları oluyor.

  • dieselsingle2  (04.09.19 09:11:54)
enpara kullanıyorum, her yıl onlar bana 100 tl veriyor.
her yıl 12 taksit yapmam gereken bir şey almıyorum.
taksit konusunda bir sıkıntı yaşamadım.
ücret alan bankalar ile her yıl paramı versene olum muhabbetine girmekten bıktım ve kullanmıyorum. kullandığım zaman kuruşu kuruşuna hepsini geri alıyordum.
  • seyduna6687  (04.09.19 10:54:42)
Cevapları okuyunca ayrıntılı yazma gereği duydum. Birkaç ay önce maximum aidatsız kart için başvuru yaptım. Aradaki farkı sorduğumda, görevli 3 taksitten fazla taksit yapılamıyor dedi. O günden beri de taksitli alışveriş yapmadım. Yani bu 3 taksit sınırlaması hakikaten var mı yok mu bilmiyorum. Bir de maximum kartım mastercardken,aidatsız olan visa olarak çıkmış. Kayda değer bir fark olduğunu sanmıyorum ama yine de yazayım.

  • asteriks  (04.09.19 12:43:05)