[]

diş etlerinde aniden ortaya çıkan sorunlar

diş etlerimde 1-2 gün içinde üç beş farklı yerde şişme, kızarma, fırçalarken kanama gibi sorunlar ortaya çıktı. şu anda da hafif hafif acıyor buralar. aniden ne oldu böyle hiç anlayamadım. düzenli fırçalıyorum, diş ipi ara ara kullanıyorum, beslenme düzenim miktarlar açısından çok sağlıklı olmasa da meyve, yeşillik, et-yoğurt tüketiyorum. uyku düzenim biraz bozuk. bir tahmin veya tecrübeniz var mı acaba?
 
Diş hekimimden öğrendiğim kadarıyla mevsim değişikliği bahsettiğiniz sorunları tetikliyor aynı şeyleri ben de yaşamıştım. Bunun dışında enfeksiyon kapmış olabilir, diş taşı temizliğine ihtiyaç olabilir ya da dişlerinizi sert fırçalıyor olabilirsiniz.

En kısa sürede muayene olmayı ihmal etmeyin derim.
  • sytemofadownmanyagi  (04.09.19 00:10:02) 
dişleri düzenli fırçalamak lazım ama 2 dakikadan uzun fırçalamamak lazım..
bir de fırçalama esnasında diş etlerine fazla temas etmemeye çalışın..
diş bakımı önemli ama aşırısı da zarar veriyor ne yazık ki..
  • strobist  (04.09.19 00:13:09) 
Bende benzer bi sorun dis beyazlatici ozelligi olan bir dis macunu kullandigimda olmustu. Arm& hammer markaydi ciddi dis eti sorunu ve hassasiyet olusturmustu.


  • hindistan cevizi  (04.09.19 00:50:53) 
Dis tasi birikmis olabilir


  • somethinginthewayshemoves  (04.09.19 01:02:38) 
çok teşekkürler, diş taşı yok ama rutin sert fırçalama hayat boyu var.

@hindistan cevizi
o diş macunu neymiş öyle mr.muscle kullansın onu:) benimki şundan ama bitmek üzere, ondan olmaması gerek
www.dambiro.de

"elekasol zbir" diye bir bitkisel preparat var evde onu hazırlayıp gargara yaptım az önce o rahatlattı, koyu papatya çayı + adaçayı karışımı gibi bitkisel şeyler gerçekten faydalı olabilir gibi. sabaha duruma bakacağım. tekrar teşekkürler!
  • engelbert humperdinck  (04.09.19 01:49:56) 
Yıllardır arm&hammer kullanırım benim dişetlerime bir sıkıntı yapmadı.
Ama bahsettiğiniz sorunlar bende de dönem dönem olur, bağışıklığım düştüğünde yaşarım. Bir 10 gün içinde Sıralama aynıdır hep; dişeti problemi sonra uçuk çıkar sonra da hasta olurum. O arada bağışıklığım kuvvetlenirse eğer yırtarım.

  • balik kraker  (04.09.19 12:52:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.