[]

IP Kameralar ve raspberry pi hakkında

IP Kamera satın almam gerekiyor arkadaşlar fakat aradığım özellik biraz ilkel bir durumdan ibaret.
IP:PORT yazdığım zaman kullanıcı adı ve şifre olmadan kamera görüntüsüne bağlanmak için bir özellik arıyorum. bunun aynısını ben gopro ile yapıyordum. Fakat şimdi istediğim satın alacağım IP kamerada böyle özellik olması.. Çoğu ip kamera bağlandığı zaman bir arayüz veriyor ve onunla stream yapıyor canlı olarak. Ben IP:PORT özelliğini raspberry pi ile kullanacağım için arayüz olmadan görüntüsüne ulaşacağım bir ip kamera arıyorum ya da tüm ip kameraların görüntüsünü arayüz olmadan bir şekilde raspberry pi ile göstermek istiyorum.

Ayrıca ip kameradan gelecek olan görüntüyü raspberry pi 4 hızlı bir şekilde raspbian olacak şekilde oynatabilir mi?

yapmak istediğim şey bir ortamın canlı görüntüsünü alıp projeksiyon cihazına otomatik yansıtmak. bunu yaparken login/logout gibi işlemlerden uzak durmak. sistem prize takıldığı zaman duvarda ortamın canlı görüntüsünü yakalamak istiyorum.

 
Bir çok IP kamerada RTSP modu aktif oluyor, RTSP protokolü ile dediğin gibi tek bir URL üzerinden, arayüze girmene ya da ek bir k. adı şifre girmene gerek kalmadan kamera görüntüsü izleyebiliyorsun. Alacağın kamerada bu destek varsa ki en dandiklerde bile var, işini görecektir.


  • roket adam  (03.09.19 18:43:25) 
bununla birlikte dışarıdan bağlanacaksan sabit ip almanız gerecek yüksek ihtimalle. localde sıkıntı olmaz. issler artık dolmuş usülü çalışıyor bir ip birden fazla kişiye veriliyor ve bu sebeple port açamıyorsun.


  • denek hayatım  (03.09.19 19:49:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.