[]

TOEFL IBT sınavını çözerken F klavye kullanabilir miyiz?

Sitesine baktığımda ve uygulayıcı kurumlara sorduğumda sınav süresince "QWERTY Klavye" kullanılması gerektiği belirtiliyor. "F Türkçe Klavye"ye alıştığım için Q ile inanılmaz yavaş yazıyorum, sınavı çözerken kısayol tuşlarını kullanarak klavyeyi F yapsam sorun olur mu? Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.
 
o bilgisayarlarda o kısayol calismayabilir çünkü Ctrl ile olan hiçbir kısayol calismiyor


  • cedex  (03.09.19 14:30:39) 
Evet bunu duymuştum, bilgisayar ayarlarından yapılabilir mi?


  • arbeitslos  (03.09.19 14:40:33) 
yaklaşık 5-6 yeri aradım hiç biri izin vermedi, ne klavyeyi ne de ayarlarını değiştirmeye.


  • arbeitslos  (03.09.19 14:58:58) 
Sınav sürecinde ETS'nin programından çıkmanız gibi bir şans açık seçik olarak yok, ki ben denemenizi de tavsiye etmem, bir anda sınavınız kapanabilir. Test merkezleri de benim bildiğim kadarıyla bilgisayara herhangi bir müdahale yapıldığını veya yapılmaya çalışıldığını görürse sınavınızı sonlandırmakla yükümlü. O yüzden pek şansınız yok gibi bu konuda.


  • introducial  (03.09.19 15:14:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.