[]

kedinin osurması ve evde kötü koku

merhaba arkadasımın british shorthair kedisi var, baska birinin kedisiydi arkadasıma verdi yani arkadasım cok tecrübesiz. kedi üç dört gündür aşırı gaz çıkarıyor ve bundan bağımsız olarak evde çook ağır bi koku oluştu (mamadan mı bilemiyorum). sizce veterinerlik bi durum var mı?
 
alışık olmadığı şeyler yemiş olabilir, çok yiyip hareketsiz kalmış olabilir. eski eviyle biraz konuşup beslenmesiyle ilgili bilgi ve öneri alınıp oynatılmalı bence çocuk. benimkiler hiç osurmaz.


  • 9kuyruklukedi  (03.09.19 12:03:24 ~ 12:03:46) 
Mamadan kaynaklanma olasılığı yüksek. Hangi markayı kullanıyor?


  • auroraaurora  (03.09.19 12:04:39) 
bir kedici olarak evet kediler kokar her canlının özgün bir kokusu vardır ve kapalı alan hayvanı olmadığı için yaşadığı alanı kokusuyla şenlendirir, kedi sahipleri küçük dozlarla alıştıkları için onlara pek kokmaz ama dışarıdan gelen biri için bu tahammül edilmez küflü eski ahşap ev kokusu gibi gelebilir. not: bunu reddetmek kokuyu yok etmez.


  • Big bada bum bum  (03.09.19 13:13:23 ~ 13:13:56) 
Kedi kokmuyor demek ne demek? Bir canlı nasıl kokmaz? Kedim var. Kedi kokmuyor diyen kedi kokusunu alamayanlar bence. İnsan da kokuyor. Hatta çoğunlukla çok daha kötü kokuyor. 100 kediyle metrobüse binsek tıkanmayız. Ama 100 insanla binince... Eyvah eyvah. Bir organ üzerinden hayatı sorguluyor insan, ağız, ter, apiş kokuları arasında.

Kedinin karakterine göre bazısı çok temiz oluyor. Kendini sürekli temizliyor. Bazısı olmuyor. Onlar daha çok kokuyor. Kedinin tuvaleti sık sık temizlenirse tuvaleti falan kokmaz ama. Sık temizleme arttıkça koku ortadan kalkar.

Kedi osurur da. Memeli sonuçta. Stresten de osurur. Yediğinden de osurur. İnsan gibi düşünmek lazım.

Kedinin yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak, erkek kediyse ve kısır değilse, belki koku atmıştır bir yere. O çok ağır kokar mesela. Dişiyse de işte regl döneminde ağır kokuyorlar.
  • windowsguvenlikduvari  (03.09.19 13:22:10 ~ 14:30:50) 
İki kedim oldu, hiçbiri kokmadı. Mamanın iyisini verdim, belki ondandır. Hatta tüy dökmesi de çok azdı. Mamadan kaynaklanıyor dediler. Dolayısı ile mamayı değiştirin.


  • hedda gabler  (03.09.19 14:28:09) 
şu cevabımı "iki kişi arasında diyalog" nedeniyle silmek de iyi işgüzarlıkmış doğrusu. halbuki burada bir cevabın ertesinde soruya cevap olacağını düşündüğüm iki ihtimal daha var. bu görülemiyor mu?

"kedi beslenen ev kokmaz. kızgınlık döneminde bir erkek kediyse etrafa koku bırakma ve idrar püskürtme olasılığı yüksek. onun haricinde özellikle 1 yaşına kadar kediler normalden fazla gaz çıkarırlar."

ayrıca kedi kokmuyor demek, pekala kokmuyor demek. muayyen zamanlar (yukarıdaki gibi) harici benim kedilerim (özellikle enseleri) sanki sabahları parfüm sıkıp tüm gün öyle dolanıyormuşlar gibi kokarlardı/kokarlar. birçok kedide de (sokak kedileri dahil) gördüğüm budur. köpek yanına yaklaşınca duyulan ağır koku şöyle dursun kendi hoş ıtırları insanı şaşırtacak derecede yoğun ve sabittir.
  • kaufman  (04.09.19 00:46:00 ~ 00:51:16) 
o kokuyla baş edemezsin. tamamen açık alana göre dizayn edilmiş bir canlı kapalı yerde elbette kokar. hem de ne kokmak. o eve ultraviyole ışıkla baksan kedi her yere işemiş, izini bırakmıştır. ya kediyi sık sık yıka diyeceğim ama o da hayvana eziyet.

www.memurlar.net
  • bonanza  (04.09.19 03:26:02 ~ 03:27:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.