[]

iş mahkemesi/arabulucu

arkadaşlar durum şu; kamu kurumuna bağlı iştirak şirketinde çalışırken kıdem tazminatlarımızla beraber işten çıkarıldık ve direkt ibb'ye bağlı bir şirkete devredildik.

yeni şirket eski yıllık izinlerimizi kullandırtmıyor. eski şirket biz izinlerinizi devrettik bizde alacağınız kalmadı diyor. herkes topu birbirine atıyor.

arabuluculuk sistemi sanırım bunun için var. yarın adliyeye gitsem ben arabulucuyla görüşücem diyip işlemleri başlatabiliyor muyum nasıl oluyor o işler? illa çağlayan/kartal'a mı gitmem gerek bir de en yakın adliyeye gitsem olmaz mı?

 
Soruna doğrudan cevap değil ama işten çıkarılırken içerdeki izinlerine istinaden brüt maaş üzerinden ödeme yapıldı mı?


  • silah taciri  (03.09.19 11:59:18) 
ödeme yapılmadı zaten bu yüzden başvurucam. izin kullandırtmıyorlar, parasını da ödemiyorlar.


  • yazar yazmaz yazan yazar  (03.09.19 12:00:34) 
kıdem tazminatı verildiyse yıllık izinlerinizin karşılığı da verilmeliydi, yeni iş yerinini yapabileceği bir şey yok, eski işyeriniz çok net hatalı.

bence önce 170i arayın. onlar size bilgi versin.
  • benaslinda  (03.09.19 16:08:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.