[]

Yeni Gözlük Problemi

1 yıl kadar önce oldugum damla damlatarak yapılan muayenede 2,25 - 2,00 uzagı görememe problemi cıktı ve gözlüklendim ve ilk kez gözlük kullanacagım için bu numaraların 0,5 düşük hali yazıldı. 1 yıl sonra geçen hafta muayeneye gittim farklı bir doktorora bu kez. Bu doktor da diğerine biraz .ok atar gibi yaparak damlalı ölçme olmaz küçük yaştaki kişiler için doğru oldugunu söyleyip muayene etti ve 1,75 - 1,25 buldu dereceleri. Böylece 0,25 gibi düşmüş oldu yeni gözlük yaptırdım ama suan net göremiyorum. Görme kalitem düştü resmen baş ağrısı vs. 1 hafta oldu.
Dünyagöz'e gittim Doç. Dr. kendisi ama lazeri de ısrarla tavsiye etti. Şimdi ne yapmalı normal midir bu durum sizce 
Net göremiyorsanız ortada bir hata vardır, olayın damlayla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Ama muhtemelen doktor bir hata yapmış da, siz muayenede net görüp yeni gözlüğü takınca mı bulanık görmeye başladınız?

Lazer işine gelince ısrar olayı hoş değil ama onun için de algıda seçicilik yapıyor olabilirsiniz istediğiniz şekilde muayene etmediği için.
  • filipis  (02.09.19 07:28:35 ~ 07:29:31) 
Lazeri ısrarla tavsiye edecek tabii çünkü para. 1,75 - ve -1,25'e lazer ısrar etmek gereksiz bir çaba. Doktora tekrar gidip görmediğinizi söyleyin. Değiştirsin camları.


  • matilda  (02.09.19 10:30:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.