Bedelli askerlik

Gittik geldik 3 ay once

Bi para yatiriyorlarmis maas ve yol parasi gibi. Yeni ogrendim. Almamak sorun oluyormus. N kadar yatiriyorlar ve nereden aliyorum.

ikametgah adresinin bulunduğu ptt şubesine geliyor. bedelli değil yıllar önce kısa dönem yaptım da, aynı şey.

benim de haberim yoktu. ptt kuryesi gelip tebligat kağıdı getirdi. onunla gidip ptt şubesinden almıştım. önemsiz, ufak bir meblağ idi.
  • wilhelmwasmuss  (01.09.19 16:27:33)
giittiğinde verilen para miktarı + 80lira(maaş) ziraate hesap açmışlar oraya yatırmışlar benim parayı. kimlik ile gidip sorabilirsin. giderken ptt ye yatırdıkar dönerken ziraate.

  • monsieur turti  (01.09.19 19:18:04)
istanbul-gelibolu;

gidis icin 98 tl aldim ptt'den
gelis icin 178 tl aldim ziraat'ten

bedelli er ateistanbul emir ve goruslerinize hazirdir.
  • ateistanbul  (01.09.19 20:28:54 ~ 20:30:15)
Ptt'ye ve ziraate uğra.

  • the coon  (01.09.19 20:48:32)
Tesekkurler.

  • belki lazim olur  (01.09.19 22:55:38)