[]

az önce gazetede emine bulut'un katil zanlısı için görevlendirilen

avukatların görevi kabul etmeyip geri çevirdiklerini öğrendim.hukukçu olmadığım için ayrıntıları,işleyişi tam olarak bilemiyorum.bu şekilde devam ederse süreç nasıl işler?
 
Parası olmadığı için avukat bulamaz. Yoksa cem garipoğlu'nu bile metin feyzioğlu savundu


  • gölgede aynı  (01.09.19 14:12:29) 
daha önce bunun yaşanmış birçok örneği var internette onlarda görebilirsiniz.

bu arda cem garipoğlunu metin feyzioğlu savunmadı babasının avukatıdır kendisi. kim uyduruyor bunları bilmiyorum.

ama gölge'nin dediği gibi para ciddi bir olay.
  • turbo sadık  (01.09.19 14:15:59 ~ 14:27:09) 
baro tarafından avukat atanıyor. atananların da kabul etmemesi durumunda ne oluyor bilemiyorum.. belki öyle yada böyle bir avukatı görevlendiriyorlardır zorla da olsa


  • silah taciri  (01.09.19 14:24:45) 
Alt sınırı beş yıldan fazla ceza gerektiren bir suç şüphesi ile yargılanıyorsanız avukatınız bulunmasa dahi devlet tarafından size avukat atanır. avukat görevlendirilmezse yargılama ilerleyemez. Atanan hiçbir avukatın kabul etmemesi durumu muamma, ne olur ben dahi bilmiyorum hukukçu olmama rağmen. Kanunda bu konuda bir hüküm görmedim, gören varsa aydınlatırsa güzel olur.


  • jangbogo  (01.09.19 19:27:01) 
Ozgecan aslan cinayetinde de benzer durum olmustu. Sanırm mersindi ve atanan hicbir avukat gorevi kabul etmiyordu ve sonucta baro baskani yargilamanin ilerlemesi adina kendi almisti savunmayı sonra da cevre illerden sanirim bulmustular yargilamanin devamında bir avukat. Uygulamada boyle cozumler üretiliyor ama cmkda bir maddede var miydi bunu unuttum ve bakicam tekrar bu soru uzerine.


  • hindistan cevizi  (01.09.19 20:05:42) 
avukatlık kanunu m.37/2: işi iki avukat tarafından reddolunan kimse, kendisine bir avukat tayinini baro başkanından isteyebilir.

avukatlık kanunu m.37/3:(değişik son fıkra : 2/5/2001 -4667/25 md.) tayin olunan avukat, baro başkanı tarafından belirlenen ücret karşılığında işi takip etmek zorundadır.
  • embermane  (02.09.19 11:11:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.