Dişime diş ipi sıkıştı?

Çıldırıcam, nası çıkarabilirim? Kürdan denedim yok, sivri şeyler, diş fırçalama falan hiçbiri olmadı..

belki denemişsindir. yine diş ipi ile uğraşmak faydalı olur belki.

  • bonanza  (30.08.19 22:43:51)
Ben ne yaptımsa çıkaramamış ve dişçiye gitmiştim. Metal kocaman bir şey sokup çıkarmıştı. Bir daha da kalın olan diş iplerinden kullanmamıştım. Kendiniz yaparsanız lütfen yazın

  • aokp  (30.08.19 22:44:48)
Off gecenlerde basima gelmisti. :/ arka dislerse zorlayacak ama yine dis ipiyle cikarmistim. (Az biraz kanayacak ama...)

  • diyor bir arkadas  (30.08.19 22:44:53)
1- diş ipine 1 kez düğüm atıp iyice sıkın
2- ardından diş köküne yakın bir yerden -hatta diş etine bastırarak- düğümlü noktayı içeri alın
3- düğümlü noktayı kullanarak içeride kalan diş ipini diş etine doğru çekin.
4- düğümlü ipi çıkarırken tek noktadan yatay eksende dışarı çıarın (yukarı doğru değil)
  • zaoaratu  (30.08.19 22:56:51)
@zaoaratu, çok mantıklı ama diş ipi çok güçsüz, geçmeden bükülüyo..

  • noluyo yaa  (30.08.19 23:00:13 ~ 23:00:32)
Ben baktim girmiyo, genelde zorlamadan cikariyorum bu gibi durumlardan korktugum icin :D Sey mi yapsan acaba ugrasirken muhtemelen disinin icinde dondu topaklandi, ipi geri dondurup bi ileri bi geri hafifce inceltsen, ipi acsan?

  • superfluid  (30.08.19 23:10:29)
uğraştıkça dişetini rahatsız edeceksin ve şişecek, işin zorlaşacak. bence çok kurcalama, dişçiye git veya yarın bi daha bakarsın.

  • sttc  (30.08.19 23:36:34)