6v/10ah yerine 6v/12ah ya da 6v/8ah almak

eyyakşamlar sayın cereyan mühendisi arkadaşlarım ve adayları.
elimde yegenin akulu arabasi var. amca yap diye tutusturdu elime. akuyu soktum olcu cihazim yoksu evdeki elfenerinin lambasini sokup bagladim yanmadi. zaten yili da gecmis. adaptorunun uclarini dogrudan motora bagladim calisti. sorun kuru akude tahminimce.
simdi baktim nette 6v/10ah yok, çinde minde var ugrasamam. diyorum mi onun yerine 12 saat goturen ya da 8 saat goruren 6v'luk akumulator alsam. sagi solu yakmam di mi?

yani şunu diyorum.
elimde sunbright battery 3-fm-10 var( nominal voltage 6v, nominal capasity 10ah/20hr, charging voltaj for float use6.75-6.90v, charging voltage for cycle 7.25-7.45v, chargig current <2.5 A olan aku yerine
şunu alsam diyorum olur mu?

m.n11.com

teşekkurler.

çalışır ama boyutlarına dikkat et. arabanın akü haznesine sığmayabilir.

  • sttc  (29.08.19 21:52:44)
Çalışır, şarj süresi uzar ama kullanım süresi de artar.

  • John Bloor  (30.08.19 11:09:30)