[]

Vpn internet kesintisine sebep olur mu?

Aslında sorum bu mesajı atan kişinin işkembeden sallayıp sallamadığı.
eksiup.com

Sadece bir cihazdan (laptop) chrome üzerinden torrent için kullandığım bi eklenti yüzünden hergün 1-2 kere 5er dakika internet sinyali gidiyor (dsl ışığı yanıyor ama). Vpn in modem sistemini olumsuz etkilemesi açıkçası saçma geldi bana. Çünkü iss sağlayıcısı bizlik bir sıkıntı yok diyor.

İnternet kesintileri genellikle interneti kullanmadığım uzun zaman dilimlerinden sonra oluyor. Vpnyi de günde 1-2 saat kullanıyorum.

 
VPN sağlayıcına bağlı, belki o oradan loglardan falan bir şeyler görüyordur.

Fakat, mesela ben kendi sunucumda OpenVPN kullanıyorum, saniye kesilmiyor.
  • malheiros  (29.08.19 16:37:15) 
mesajı atan kişi tek bilgisayar varsaymış. haliyle bu bilgisayarda da vpn kurulu ise vpn sunucusuna bağlanamıyorsanız o yüzden internete çıkamıyor olabilirsiniz demiş.

ama sizin tek bir pc üzerindeki vpn kullanımınız ağdaki diğer bilgisayarları veya modemi etkilememeli (vpn'i modeme kurmadıysanız tabi). yanılıyorsam işin uzmanı arkadaşlar düzeltsin beni.
  • givemesomesubstance  (29.08.19 17:08:24) 
@malheiros vpn kullanırken herhangi bir kesinti olmuyor. Ne zaman cihazlar internet bağlantısından ayrılıyor. Tekrar bağlandığında kesnti olabiliyor. Her kopmadan sonra olmayabiliyor tabi. Her bağlantıdan ayrıldığı anda da değil rutin kullanımda da gidebiliyor ama genellikle cihazlar yeniden bağlandığında.
Belki modem eski değil ama modemde bir arıza olabilir bilemiyorum

@give yok modem üzerinden herhangi bir değişim ya da vpn ayarı yapmadım. Telefon ve pc bağlı. Dediğim gibi sadece pc üzerinden vpne bağlanıyorum
  • neysene  (29.08.19 18:50:40) 
kullandığınız vpn paralı vpn mi? torrent ve vpn bir araya gelince bazen kötü şeyler olabiliyor.


  • false pretension  (29.08.19 19:03:22) 
@false parasız. Ne gibi?


  • neysene  (30.08.19 02:04:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.