[]

Eski lambader elektriği capsli

eksiup.com
eksiup.com

Merhaba. Görsellerde gördüğünüz üzere eski bir lambaderimiz var. Işığı ayarlı, yükseltip alçaltılıyor. Yaktığımız zaman çok aşırı sıcaklık veriyor, resmen ufo elektrikli ısıtıcı kadar diyebilirim. Ayrıca cızır cızır ses yapıyor. Aydınlatması güzel aslında ama diğer iki handikap nedeniyle bu şekilde kullanılamaz durumda. Bu lambaderin elektrik tesisatına dokunmadan yalnızca uç kısmını söküp duy taksak normal ampulle çalışır mı? Bir de bunun üzerindeki duy değil de nedir, adı ne? Ve üzerindeki ampulün adı ne? Teşekkürler.

 
halojen lambaya benziyor

www.tekzen.com.tr
  • nahtoderfahrung  (28.08.19 23:09:36) 
Bu ampul halojen. Hem çok ısınır, hem de çok yakar.

Bu tip duya ne isim veriliyor bilmiyorum ama bu duya takılabilen led ampuller var.

Biri gelip duyun adını kodunu söyleyene kadar uygun kelimelerle gogıllayarak bulabilirsiniz. Aynı şekilde duyun adını da bulabilirsiniz.
  • kibritsuyu  (28.08.19 23:09:43) 
Merhaba
Halojen ampul o.
Normal duy takarak kullanabilirsiniz ancak Ampul dimmer a uygun olmalı.
Bazı led ve tasarruflu ampüller uygun olmayabiliyor
  • kisa  (28.08.19 23:11:43) 
m.n11.com


Çok teşekkürler. Şu ürünü alsam çok ısınma ve çok yakma durumlarından kurtulur muyum?
  • Kahir ekseriyet  (28.08.19 23:24:23) 
Hayir, bu yolladiginiz da halojen.

Ampulu alin, bir yapi markete ya da nalbura gidin. “Ben bu ampulun (ya da ayni uclu ampulun) aynisinin LED olanini ve kisilabilir/ayarlanabilir olanini istiyorum” diyin.

LED degil de halojen oldukca isinir ve cok yakar.
  • kuehles blondes  (29.08.19 01:03:47) 
R7S led ampül diye aratın, kısası var uzunu var ölçüye dikkat edin. Ama dimm edemezsiniz sanırım, direkt yanar.


  • John Bloor  (29.08.19 10:02:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.