3500 euro berlin mi 3900 euro münih mi?

başlıktaki miktar eve giren toplam para. iki yetişkin, bir tane küçük bebek var. evi olabildiğince merkezi yerden kiralamayı düşünüyoruz.

karşılaştırabilecek olan var mı?

www.numbeo.com

münih pahalı görünüyo
  • sttc  (28.08.19 22:18:43)
yav berlin diyicem de merkez diyince iş karışıyor. yine de berlin.

  • alors  (28.08.19 22:23:10)
bence çocuklu aileye münih daha uygun. berlin daha genç işi :D

  • king lizard  (28.08.19 22:26:13)
munih pahali, berlin ucuz. bu maas da cocuklu bir aile icin cok fazla degil. munih cok zorlar. berlin

  • crucio  (28.08.19 23:40:54)
Münih.

Ayrıca Münih pahalı Berlin ucuz olayı da yalan, eskidendi o. Berlin'de kiralar hayvan gibi artıyor ve durmuyor. Merkezi bir yerde Berlin'le Münih arasında fiyat farkı baya az olur, hatta uzun vadede Münih kesinlikle daha ucuz olur.

Üstelik daha güzel bir yer.
  • noluyo yaa  (28.08.19 23:46:46)
Berlini bilmem ama münihe gelmeyin. Bi bok yok burda.

Çocuğu olan için M daha nezih bi yer ve eğitim kalitesi daha iyi o kadar.
  • KARA BOĞA  (28.08.19 23:58:09)
berlin istanbuldan ornek verirsem taksim gibi, kadikoy gibi bir sehir. nezih degil, ama farkli kulturlere sahip ve harketli.

munih ise daha sakin bir sehir, almanyanin en pahali sehri. daha nezih. munihin en guzel yani her yere yakin. birkac saatte avusturya, isvicre alpleri. hatta hafta sonu icin italyaya bile gitmek cok zor degil. ama berlin bir ada gibi, her yere uzak.

para acisindan ise ikisi de ayni sayilir. en buyuk gider kira. berlin sehir ici ile munih ayni olsa da sehirden bir yarim saat uzakta bir yerde kalayim dersen berlin daha ucuzken munihte nereye gidersen git pahali.
  • emrahday  (29.08.19 11:24:32 ~ 11:25:00)
münih dünya çirkini bir yer. güzelim berlin varken nononono.

  • viyana kangurusu  (29.08.19 12:00:46)