[]

Hipertiroid hastalığı teşhisi

Bende yıllardır bütün bulguları bulunuyor kaş dökülmesi,Aşırı terleme, Vücut sıcaklığı yüksekliği, Anksiyete vs.
Hastaneye gitmeyi sevmeyen biri olarak bunu nasıl olçtürebiliyoruz?
Kan testiyle oluyorsa hangi değerlere bakmam gerekiyor?eski kan testlerime baktığımda pek anlamadım

Kan testindeki Değerlerden hangisine bakmam gerekiyor?

 
Hastaneye gitmeyi sevmeyen biri olarak hastaneye gidiyoruz, endokrinolojiye, o olmazsa dahiliyeye. Hipertiroidi tek bir hastalık değil, kendi kendinize teşhis koyamazsınız.

İlla ben önce bir göreyim diyorsanız aile hekimine gidin, TSH, serbest T3 ve serbest T4 bakılır kanda, bunlar normalin dışındaysa teşhis için endokrinolojiye gidin.
  • kobuzchu kiz  (28.08.19 15:52:22) 
Tüm bu semptomlar tiroidden olabilir de olmayabilir de.

Hastaneye gitmeyi inanın kimse sevmiyor fakat hastaneye gitmeden teşhisi sizin koyabileceğiniz basit bir hastalık değil. Yani derinizde bi kaşıntı olur hımm allerji olmuşum deriz ki bu bile dığru değil ama tiroid teşhisi için defalarca hastaneye gitmeniz gerekir. Boyun usg, tsh, t3, t4, anti tpo, anti tg, tg vs bir sürü test yapılır. Test bir kere yapıldıktan sonra kesin sonuç için 1 ay sonra tekrar test istenir. Yani hastaneye birden fazla kez gitmeniz gerekiyor. Dahiliye ya da endokrine gitmeniz lazım. Dahiliye teşhisi koyduktan sonra zaten endokrine sevk eder.
  • nick konusunda kararsizim  (28.08.19 16:20:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.