[]

Total 205 - HDL 57 - LDL 133

değerleri normaL mi? aynen yeme içmeye devam mı sevgili hekim arkadaşlar?

edit: cervuetta'nın uyarısıyla yaş: 46 ve cinsiyet: E olarak ekleyeyim, daha sonra okuyacaklar için de belki önemi olur.


 
total ile LDL üst sınırın birazcık üstünde. (üst sınırlar 200 ve 130).

HDL iyi kolesteroldür o yüksek çıkmış, bu da iyi.

Birazcık kilo verin :)

Şeker ve karbonhidratı azaltın, günde en az yarım saat yürüyüş.

Standart sağlıklı yaşam tavsiyeleri yani.
  • cervuetta  (28.08.19 11:03:35) 
25 kilo verdikten sonraki değerler bunlar :) düzenli spora da devam ediyorum. Yalnız son 15 gün tatilde yatıp yatıp yedim sadece. Dönemsel bu durumun etkisi olmuş mudur bu değerlere?

çok teşekkürler bu arada sevgili cervuetta.
  • pisiklet  (28.08.19 11:08:25) 
yaş, cinsiyet, 25 kilo vermeden önceki değerler gibi parametrelerin bilinmesi daha sağlıklı yorum yapmak için gerekli.

ancak doğru yoldasınız, kilo verme ve düzenli spor bir insanın kendine yapabileceği en büyük iyiliklerin başında geliyor.

dönemsel durum etki etmiş olabilir tabii ama genel ölçekte normale yakın sonuçlarınız.

Tekrar ve son defa: sağlıkla yaşayalım, uzun yaşayalım :)
  • cervuetta  (28.08.19 11:17:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.