[]

Sol ayağım Sağ ayağımdan büyük

yaklaşık 1 cm fark var. bu normal mi?
 
Doktor değilim.
Renk farkı ya da agri gibi bir şey var mi?
Belki soruyu okuyan icin faydalı olabilir
  • kisa  (28.08.19 05:04:58) 
renk farkı ya da ağrı yok


  • insomniac  (28.08.19 05:09:14) 
insanlarin hemen hicbir cift organi birbirinin aynisi degildir, hatta tam ortamizdan bir cizgiyle bolunsek sag taraf ve sol taraf birbirinin ayna goruntusu olmaz, minik farklar vardir, olmasi normal.


  • in vino veritas  (28.08.19 08:33:15) 
insanların vücutları simetrik değil fakat önemli olan bunun bir problem yaratıp yaratmadığı, bu konuda da bir ortopedist net olarak cevap verebilir diye düşünüyorum. çünkü yürümede sorun yaratıp yaratmadığını sizi yürüterek göz ile anlayabiliyor ortopedistler ve beyin cerrahları(beyin cerrahları evet, bel fıtığı ameliyatlarını beyin cerrahları yapar.)


  • Fodera  (28.08.19 08:45:27) 
hekim degilim simdi onlar varken saglik uzerinden yorum yapmam komik olur ama shnu diyebilirim diger arkadaslar gibi hicbir sey zaten ayna simetrisi degildir burun deligi goz cukuru kulak hizasi. ha ne kadar simetrik olursa o kadar da yakisikli/guzel oluyorsun. bir ayagi digerinden kisa bir memesi digerinden daha buyuk bir suru insan var.

bunun size engeli olabilir mi var mi bunun kararini da turk hekimleri verecektir :)
  • turbo sadık  (28.08.19 09:45:02) 
iki ayağı da birbirine tamı tamıma eşit olan az kişi var zaten, gayet normal. ayrıca çift organlar tamamen eşit olmazlar çoğu zaman el, kol, meme vs.


  • candide  (28.08.19 11:48:52) 
benim de sağ ayağım 0.5 daha büyük. bir sorun değil, normal.


  • Apocalypse  (28.08.19 12:07:06) 
İnternetten ayakkabı alırken de bazıları yazıyor, ölçün de büyük ayağa göre alın diye. Benim de 1 cm uzun ve kısa olan ayağım ayakkabıdan çıkıyor


  • aokp  (28.08.19 19:04:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.