Konsantrasyon icin ilac

Merhaba yogun ders calismam gereken bi donemdeyim. Sunu merak ediyorum concerta ritalin ve sanirim ayni kategoride olmamakla birlikte modiwake kullanan var mi aranizda ve derse/ ise yogunlasma sagladi mi? Bu ilaclarin dikkat daginikligi odaklanamama sorunlar icin faydasini gercekten deneyimleyen var mi? Yoksa uzun vadede faydadan cok zarar mi verir? Tesekkur ederim cevaplar icin

nootropil'e de bir göz atıver istersen. dediklerin reçeteli ilaçlar.

  • portakalli sodyum  (28.08.19 00:24:04)
Psikiyatriste gidin, lütfen kafanıza göre ilaç kullanmayın.

  • sys coyg  (28.08.19 01:09:06)
Gerçekten ADHD tanınız varsa ve psikiyatr ilaç kullanımına gerek görmüşse bu ilaçları kullanmanız gerekir. Örneğin bende hayatı zindan edecek derecede ADHD var ve ders çalışmamak gerçekten dikkat eksikliğinin başıma açtığı sorunlardan en küçüğü herhalde. Asla yol ve yer ezberleyememek, hiçbir şeyi planlı programlı yapamamak, film izlemeye bile odaklanamamak, her şeyi ertelemek, karşındaki insanı dinleyememek vs. vs. bir sürü problemim vardı ve o noktada concerta gerçekten iyi geldi. Fakat ''ders çalışamamak'' ilaç tedavisi gerektiren bir şey mi ? Kim çok isteyerek ders çalışıyor ki ? Canınız ders çalışmak mı istemiyor yoksa hakikaten bir dikkat probleminiz mi var emin olun önce ve sonra da doktora görünün. Hayatta herkesin dikkatini vermekte zorlandığı şeyler var ve bunlardan biri belki de birincisi ders çalışmak. O yüzden dikkatinizin çabuk dağıldığı tanısını ders üzerinden koymayın.

  • evandro roncatto  (28.08.19 03:43:30)
modiwake ritalin türevleri ve otrivine modern tıbbın en güzel nimetleri. komple kafa naklidiyoruz deseler bunlar kadar etkilenmem.

  • denek hayatım  (28.08.19 03:50:39 ~ 03:51:26)
@sys coyg kesinlikle kafama gore ilac kullanmam zaten sorduklarim bi arkadasin da belirttigi gibi receteli ilaclar gidip alamam. Doktora gitmeden once kullananlarin deneyimlerini merak ettigim icin sordum. Sivilce kremini bile doktora gitmeden kullanmam. Yanlis anlasilmasin. Soruyu okuyan olursa da kotu ornek olmayayim. Tesekkurler uyariniz icin.

  • hindistan cevizi  (28.08.19 09:52:11)