Göz ameliyatı deneyim - Doktor önerisi

Merhabalar, astigmat (3 civarı) miyop (4 civarı) göz bozukluğum var ve çizdirmeyi düşünüyorum. 15 yıldır gözlüklü / lensliyim. Bu durumda olup göz ameliyatı olanınız var mıdır, memnun musunuz, göz bozukluğunuz tekrarlandı mı, sıfırlandı mı veya belirtmek istediğiniz başka bir şey var mı? Bir de tabii ki doktor ve hastane tavsiyesiniz var mı?

Lensi hunharca kullandığımdan belki de gözümün ameliyata uygun olmadığı şeklinde şüphe var içimde, öncelikle doktora bunun için muayene olacağım. Ancak tabii ki ameliyatımı yaptırmak istediğim doktora muayene olmayı tercih ederim.

Dandik yerde olmadığınız sürece memnun kalırsınız bence.
Tek kriter lens değil, genetik sebeplerden de ameliyat etmeyebilirler.
Göz bozukluğunun tekrarlaması değil de ilerlemesi nedeniyle olabilir. Bu durum tamamen genetik. 32 yaşında hala ilerleyeni var. 25 yaşında duranı var, bunu biz bilemeyiz ama genel kanı 2 yıl hiç ilerlememiş olması yönünde (bu dahi garanti değil).

Benim tavsiyem dünyagöz-ataköy
  • neysene  (26.08.19 22:25:59)
@neysene ataköydeki doktorlardan tavsiye edebileceğiniz var mıdır? genetik olarak bir sıkıntı olmayacağını umuyorum çünkü 1 ay kadar önce ablam başka bir dünyagözde oldu bu ameliyatı. anlattığı kadarıyla doktorunun davranışları gitmediğinden doktor arayışına girdim ben de. :)

  • okuyamıyom ben ya  (26.08.19 22:30:35)
1 2 ay kadar önce çizdirdim. Şu an için bir sorun yok. Anladığım kadarıyla çok basit bir ameliyat. Bilinen bir hastane de eğer gözlerin de uygunsa korkusuzca ol derim.

  • valarmurgulis  (27.08.19 00:24:21)
Eylül 2015’te Ankara Tunalı Koray Budak’ta oldum. Gözlerim hala sıfır. Olduğuma asla pişman değilim ameliyat için uygunsanız kesinlikle olun kurtulun derim. Sabah uyanınca dünyayı net görmek gibisi yok. (4,75-5 miyoptum)
Ameliyat tipi biraz önemli. Bazı yöntemlerde ağrı oluyor çünkü. Ben intralasik yöntemiyle olmuştum bir saniye ağrı sızı olduğunu hatırlamıyorum sadece damlaları vaktinde kaçırmadan damlatmak önemli. Ertesi gün bile normal hayatıma döndüm diyebilirim.

  • libby  (27.08.19 00:47:01)
Genetik olarak korneanin uygun ve belli kalınlıkta olması gerekiyor. Lens korneayı inceltebiliyor, 6 ay lensi bırakıp sonra muayene olmaya gidin derim. Zaten bildiğim kadarıyla ameliyat olmadan önce lensi bırakmak gerekiyor.

Ben 2 senedir artmamışken gittim oldum ameliyatı ancak yaşım gençti ve yeniden bozuldu. Şans işi biraz..
  • babamasoliimbananickaldirsin  (27.08.19 04:23:46)
Koray budak +1

  • cedex  (27.08.19 08:42:05)