Gerçekten düğünden zevk alan var mı?

o kolonlardan dinlenen sağır edici ankara havalarından?

hadi siz almıyorsunuz alan biri tanıyor musunuz?

şartları sağlandığında ben zevk alıyorum. ilk şartım sazcı iyi olacak. abuk sabuk şarkılar söylemeyecek. ikinci şartım oyun alanı geniş olacak. bu şartlarım sağlandığında her düğüne gider her ortamda oynarım.

not: angaralıyım.
  • trajikomix  (26.08.19 20:55:52)
Almıyorum, aksine tiksiniyorum. Keşke azalarak bitse.

  • landho  (26.08.19 21:01:59)
Genel olarak hiç sevmem
Ne oynamayı ne göbek atılmasını vs. Ama gittiğim bir Ege dugunu vardı orada oynanan halk oyunu icin bir daha giderdim
Bükün yanında bir de çerkes dugunu görmeyi isterdim

Fakat genel olarak sevmiyorum. Çok net
  • kisa  (26.08.19 21:08:40)
Bu arada aklıma geldi. Zeybek idi ama başka bir adı vardı. Fincancilar mi be öyle bir şey gibi kaldı aklımda. Bilen bar midir

  • kisa  (26.08.19 21:12:41)
Deli gibi oynama kismi hosuma gidiyor. Ki Ankara havalsrindan ölümüne nefret ederim. Oynama kismini seviyorum isin.
Oynamali dansli her seyi severim.

  • stavro  (26.08.19 21:13:09 ~ 21:21:42)
ege de düğün yemekleri + rakı + kerimoğlu zeybeğinden keyf alıyorum

  • sameidiot solo  (26.08.19 21:15:47)
@kisa, harmandali olabilir mi bahsettigini?

  • the end of time  (26.08.19 21:24:24)
@the end of time
Çok cahili olduğum konular ama şimdi ona bakıyordum.
Benim aklımda Kalan sepetcioglu oyunu idi bir kısmı ama YouTube dakiler gibi ANkara havası şeklinde değildi çok çok güzeldi ki halkoyunu seven etkilenen birisi değilim hiç
  • kisa  (26.08.19 21:29:52)
Düğün denen estetikten binlerce kilometre uzak olan şeyin azalarak bitmemesinin sebebi tabii ki de herkesin düğünleri az veya çok bir şekilde seviyor olması bence.

Bense çocukluğumdan beri gitmemek için direnmişimdir.
  • ruhen hastayim ben  (26.08.19 21:36:10)
Ben oynuyorum valla çatır çutur.

  • [GODDARD]  (26.08.19 21:40:02)
Ben seviyorum. İçip sarhoş olduktan sonra oyun havalarına katılmak, tarz giyinmek, süslenmiş kız görmeceler falan keyif alıyorum. Her düğüne giderim, mesela eylül 8'de ordu'da köy düğünü var. Bol oyunlu, alkollü ve kuzu çevirmeli :P falan ona bile gideceğim bak 12 saat yol sürüyor :D

sadece takı muhabbetini sevmiyorum. Çeyrek çok para olmuş :D
  • eazy  (26.08.19 21:43:28)
Ben gerçek anlamıyla tiksiniyorum şahsen. Birilerinin böyle bir saçmalığı gerçekten sevebileceğine de asla ihtimal vermiyordum ta ki 26 yaşında ilk kez bir düğüne gidene kadar. Gerçekten zevk alan insanlar vardı o saçma sapan her şeyden. İnsan gerçekten hayret ediyor.

  • ms brownstone  (26.08.19 22:10:28)
Valla guzel icki, guzrl yemek, acik hava, kaliteli davetliler ve adam gibi orkestrasi olan dugune gidince, kankalar da varsa dugun gayet guzel.
Ama dugun salonuna adimimi atmam

  • red g  (26.08.19 23:43:37)
kendi düğünüm dahil hiç bir düğünden gram zevk almam.

  • mikahakkinen  (27.08.19 09:08:46)