yurt içi aktarmalı uçuş sorularım

cuma günü saw-esb-ogu yönünde aktarmalı biletim var. puanla aldım bi tek aktarmalı vardı o yüzden böle oldu. gelelim sorulara.

saw-esb kalkış 18:10 - varış 19:15
esb-ogu kalkış 20:10

1- saw kalkışında rötar olursa diğer uçak beni bırakıp gidecek mi, nasıl olacak?
2- bavul olcak yanımda, saw'dan vericem ogu'den mi alıcam?
3- saw'da makineden bilet yazdırıp kontuara gidiyoruz. her iki bileti de makinede mi yazdırıcam?
4- bazen uçuş sonrası görüyorum borudan çıkarken transit yolcu diye ayırıolar. beni de öyle ayırcaklar mı yoksa diğer uçuşa kendim mi gidicem.
5- esb'de bilet yazdırmıcam heralde tekrar di mi?

Biletleri ayrı ayrı almadığını varsayarsak;

1- Uçak seni biraz bekler, rötar uzayacak gibiyse seni beklemez ancak havayolu sana bir sonraki seferden bilet verir ücretsiz olarak.
2- Bavulu SAW'dan verip OGU'dan alacaksın. ESB'de bavulla işin yok.
3- SAW'da bileti yazdırırken sana iki tane biniş kartı verecek.
4- İç hat transit yolcu olacaksın, bu tabelaları takip edebilirsin. Boş yere güvenli bölgenin dışına çıkmana gerek yok.
5- Hayır.
  • cakabo  (26.08.19 16:23:38)