Sürekli kopan türk telekom internet hattı

Yer izmir merkez, tplink 9970 model modem kullanıyorum. Türk telekom müşteri hizmetlerine problemimi anlattığımda kendilerinden kaynaklı bir sorun olmadığını ve modem müşteri hattına bildirmem gerektiğini söylüyorlar. Daha önceden aynı sorunu yaşadığım için uygulamam gereken aşamaları zaten çoktan denemiştim.

Sorunum şu; evde kablosuz internete erişen bir laptop, bir akıllı tv ve iki cep telefonu olmak üzere 4 cihaz var. Ben ne zaman bilgisayardan bir içeriğe ulaşmaya çalışsam kısa süre sonra internette kopma oluyor. Modem ışıklarını kontrol ettiğimde hepsi yanıyor. İnternet erişim işaretinde ünlem işareti kısa süre kendini gösterip kayboluyor. Sorun yok gibi görünüyor, internet var görünüyor ama internete bağlantı olmuyor. Modemi aç kapa yapınca bir süre sorunsuz çalışıyor ama sonra yine hop aynı şeyler tekrar başa sarıyor.

Adres satırına 192.168.1.1 yaptım, kablosuz kısımdan kanal ayarlarıyla oynadım, modemi resetledim hiçbiri fayda etmedi.

Hep aynı şeyleri tekrar ediyorlar zaten, bunların işe yaramadığını söylediğimde ise modemi ücretsiz kargoyla göndermem gerektiğini 20 ila 30 gün arasında modemsiz kalacağımı, problemin kaynağına göre bilgi verilmek suretiyle ücrete tabii tutulacağından bahsettiler.

Aynı sorunu yaşayan var mı, ne yapabilirim, acil yardım lütfen.

Her bir cihaza, en azından bilgisayara sabit ip adresi atayın. %99 çözülecek sorun.

  • orient blue  (25.08.19 18:25:09)
1. Bilgisayarın wireless adaptörünün sürücülerini güncelle.
2. Bilgisayarı 2.4 GHz bandındaki ağa bağla. 5Ghz bandında kopmalar çok sık oluyor.

  • redskull  (25.08.19 18:42:42)