Evsizler Nasıl Yaşıyorlar ?

yeme içme temizlik ve hastalık gibi konularda.bu adamların günlük rutinleri ne olabilir ?

yarın bir gün evsiz kalsak,nasıl hayatta kalabiliriz mesela ?

cami,vakıf gibi yerlerde ya da nadiren hamamlarda yıkanıyorlar ya da sıklıkla olduğu gibi hiç yıkanmıyorlar

basit illegal işler için kullanılabiliyorlar
dilencilik, çöp toplama, bakır vs hurda pazarlarında takılabiliyorlar
onun dışında zaten bizim gün içinde görmediğimiz büyük şehirlerin undergroundlarında esenler otogarı gibi bilindik bir örnek veriim, mtruk mekanlarda kalıyorlar
eğer orta yaş civarındalarsa genelde toplu yaşama eğilimi var, ancak yaşları daha fazlaysa tekil takılıyorlar.
  • jimjim  (24.08.19 22:58:42)
bir gece sokakta yat her şeyi öğreneceksin

  • bardakigüneşgözlüğü  (24.08.19 23:10:05)
Günümüzün koşullarına dair pek ışık tutmasa da, 1980lerde Paris'te evsizlerin nasıl yaşadığını görebileceğin çok güzel bir film önerebilirim. www.imdb.com

BBC'nin de konuyla ilgili güzel belgeselleri var.
  • Olive  (24.08.19 23:17:50)
hayrettin'in tartışılan videosu güzel bir örnek aslında. türkiye şartları biraz farklıdır ama.

  • war of the world  (25.08.19 00:38:47)
george orwell'in "paris ve londra'da beş parasız" kitabı. kendi aylar süren evsiz yaşamını anlatıyor, kısa bir kitap. ülke ve şehir/kırsal ayrımı vardır elbette, bu iki şehir arasında bile hayli farklılık var. nasıl hayatta kalırız kısmı da buna ve başka bir çok şeye göre değişebilir, evsiz olsam şunu şunu yaparım diye sözde parlak fikirler arada aklıma gelir ama bunların son derece gülünç olduğundan, kazın ayağının hiç de öyle olmayacağından adım gibi eminim.

  • engelbert humperdinck  (25.08.19 00:53:44)
Ben 2-3 ay sokakta yaşadım. Yalnız yazın yaşadım. Denize girilebilir bir şehirde yaşadığım için yıkanmak için denize girdim, arada ortak kullanımdaki duşlardan otlandım. Tuvalete hastanede girdim. Telefonu belediyenin wifi noktalarında şarj ettim. Parklardaki bankta uyudum. Ekmek arasına yeşillik koyup yedim.

  • denizgonen  (25.08.19 18:04:34)