[]

cla ve l-karnitin işe yarayan şeyler mi?

s.b. geçen ay almıştım "whey 3 matrix, cla ve l-karnitin" 3 ü 1 arada paket şeklinde ucuza geldiği için almıştım, şuanda 30dk kardio + 1 saat ağırlık şeklinde spora gidiyorum. önceliğim yağ yakmak ve kilo vermek + 3-4 ay spora gidemediğim için 4 aylık farkı kapatmak için whey alarak ekstra çaba sarfediyorum, bu paketi tekrar almamın faydası var mı yoksa CLA ve L-Karnitin tamamen plasebo mu? Sadece Whey işimi görür mü, ikisi yerine BCAA mı alayım. yönlendirmek istediğiniz bir konu varsa onu da dinlerim. yapmadığım 4 ayı çıkarırsak, 1 senedir spor yapıyorum. toplam 31 kilo verdim.
 
abi yaramasına yarar da yani o kadar gerek var mı? cla ve l-carnitin yerine 1 bardak filtre kahve veya türk kahvesi iç spordan 45 dk önce daha iyi.


  • jangbogo  (24.08.19 18:03:15) 
kilo vermek istiyorsan neden whey alıyorsun? whey proteini yağ yakımına yardımcı oluyor algısı bana ticari geliyor biraz.

cla ve l-karnitin mucizevi bir ürün değil fakat yağ yakmana yardımcı olur. kalp yada tansiyon hastası değilsen doktoruna danışarak termojenik deneyebilirsin.
  • false pretension  (24.08.19 18:04:26) 
@jangbogo kahve içemiyorum

@false pretension whey'i yağ yakmak için değil kas kütlesi artsın 31 kilodan sonra sarkmaların içini biraz olsun doldurmaya yardım etsin diye aldım amacım ufalmak değil, zaten dediğim gibi 3'ü 1 arada halinde satılıyodu ucuza geldi + olarak.
  • nahtoderfahrung  (24.08.19 18:14:03 ~ 18:14:42) 
ben kilo vermeye odaklanmışım :) o zaman devam et.


  • false pretension  (24.08.19 18:25:22) 
Boş iş. Geç.


  • Delay Fuze  (24.08.19 18:25:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.