Şuan okulun 6 senede biteceğini öğrenmiş bulunmaktayım, ne yapmalıyım?

5.5 senede biteceğini düşünüyordum fakat hesaplayınca birkaç ders nedeniyle bir yarım dönem daha uzadığının farkına vardım. Dünyam başıma yıkıldı. Göğsüme ağrılar giriyor. Teselli verebilir misiniz ha 5.5 ha 6 falan deseniz, 4 5 aydan bir şey olmaz falan deseniz?
4 yıllık. 4.yıl bitti.
2.sınıfın ilk dönemi hiç gitmedim. Tekrar hazırlanıyordum. 2.dönem geri döndüm, birkaç gün vardı vize haftasına o yüzden pek ders veremedim o zaman da.

Bana da olmuştu. Ama mezun olduktan sonra bir cacık olmadığını henüz bilmiyordum. Az ders ile geçecek o dönemini dil geliştirmek veya bölümün ile alakalı bir işe girmek ile geçirebilirsin.

  • noisette  (24.08.19 13:35:22)
kendine üzülmekle vakit kaybetmeye ve psikolojini bozmaya gerek yok. aksi halde o 6 sene 7 de olur 8 de. yapılması gereken neyse onu yapacaksın. bundan sonra vereceğin derslerin notunu yüksek getirmeye bak. farklı okuldan da olsa yaz okulu vs. kovala. dönem içinde az ders ve çok boş vakit olacaksa okuduğun bölümle alakalı bir yere girip çalış.

  • zgrydn  (24.08.19 13:41:52 ~ 13:42:24)
Ne oldu da dünya yıkılıyor başına anlamadım ki. Alt tarafı düşündüğünden bir dönem daha uzamış. Duyulmamış şeyler değil bunlar bu kadar abartma ya

O dönemde yapmak istediğin şeyler varsa onları yap. Git staj yap, ne bileyim dil falan öğren. Ya da gezmek istiyorsan gez. Öğrenci statüsünde olmayı değerlendirmeye bak. Bir dönem erken mezun olsan hayatında değişen pek bir şey olmayacaktı emin ol.
  • cay koy geliyorum  (24.08.19 13:43:20)
Fazladan ders alabiliyorsan alıp erkene çekmeye çalış. mezuniyetten sonra bir de işsizlik depresyonu var. o yüzden şimdiden kendini yeyip bitirme.

  • insomniac  (24.08.19 13:43:51)
dönem dediğin 3 ay bişey ya. o ara iş ararsın işte, sıkıntı yapma o kadar.

  • windows95  (24.08.19 14:00:14)
İşe başvurursun anca dönerler zaten.

  • bahoho  (24.08.19 14:18:48)
benim de her dönem bir dönem daha uzadı. seneye 6. senem olacak (son olacak umarım). insan alışıyor.

  • tinky winky  (24.08.19 14:28:02)
4/5 nedir la? sende taktığın şeye bak, sanki o 4 ayda dünya barışı/huzur/ sağlayacaktın, hem okullu olmak getirdiği haklar neticesinde daha eğlenceli.

tabii ekonomik problemler çoksa o zaman sıkıntı olabilir ancak
  • selam  (24.08.19 14:33:12)
Bu kadar uzadığının aslında ne kadar önemsiz olduğunu gereksiz yere gerildiğini vs okul bittikten 1-2 yıl sonra farkedeceksin.

  • benbirbenibulup  (24.08.19 14:58:08)
hayat güzel devam ediyor

  • bardakigüneşgözlüğü  (24.08.19 15:05:33)
bir şey olmaz. ben de yaşadım neredeyse aynısını. şimdi 7 yıldır işimde gücümdeyim. gülerek anlatıyorum geçmişi. birkaç ay daha öğrenciliğini yaşa olan olmuş.

  • bonanza  (24.08.19 15:14:51)
Tünelin ucu boka çıkıyor. Uzat bişey olmaz. Gençliğine ve bol zamana bir yıl daha ekledin

  • cilekli krep  (24.08.19 17:49:57)