[]

Eski kiracının su faturası

Kiraya çıktım ve önceki kiracı üç aylık faturasını ödememiş. 600 lira civarı borç var ve suyu açtırmaya gittiğimde muhtemelen bu borcun ödenmesi istenecek yeni abonelik için. Bu durum hakkında bilgisi olan var mıdır?(fikir yürütme değil de, bu olayı yaşayan tanık olan)

Bu faturaları kim öder?


 
Ev sahibine diyeceksiniz. O öder. Sonuçta kaporayi vermemiştir borcu biliyorsa. Ya da sen öde kiradan düşmeyi teklif et


  • westblack  (24.08.19 10:21:18) 
Suyu kendi üstünüze alırsınız sorun olmaz. Eski kiracı aleyhinde icra takibi başlatacaklar, borç dairenin değil şahsın borcu.


  • de jure  (24.08.19 10:26:00) 
Abonelik kimin üstüneyse o öder, abonelik kiracıdaysa ve ödenmeyen faturanın tarihleri kontratla eşleşiyorsa, ev sahibi ilgili kuruma bunu bildirdiği taktirde borç olsa bile yeni abonelik alınır, kurum borcunu ödemeyen kişiyle uğraşır. Bunlar ilk aşamada ev sahibinin işleri.


  • angelus  (24.08.19 10:26:35) 
Kira sözleşmen ile gidiyorsun, yeni kiraciyim, yeni sözleşme yapicam diyorsun. Yapıyorlar. Eski sözleşme kimin üstüne ise, borç onundur. Yeni kiracıyi ilgilendirmiyor. Biz öyle yaptık.


  • prizmatik  (24.08.19 10:27:02) 
Biz evi tuttuğumuzda su, doğalgaz, elektrik borcu vardı. Hatta üzerimize almadan bir ay kadar kullandık. Yeni abonelik açtırmaya gittiğimizde eski borçtan sadece kira sözleşmesinden sonra harcanan kısmı ödedik.


  • elphantgun  (24.08.19 10:53:44) 
cevaplar için teşekkürler. bugün gittiğimde faturalar ödenmediği için mühürlenmişti sayaç. iski'ye kira sözleşmemle gittim ve 5 dakikada suyu açtırdım. 1 saat sonra da eve gelinip mühür çıkarıldı. önceki borçların ben bağlamadığını söylediler. istanbul gibi yerde işlerin bu kadar çabuk çözülmesi beni şaşırttı. başka arkadaşlar da aynı sorundan muzdaripse burayı okuyup bilgi alabilsinler diye yazıyorum


  • dizicolleague  (24.08.19 18:08:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.